PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2015

Duminică 1 martie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament Premieră ”Ștefan Mareș”

 

Luni 2 martie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția:

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament ”Ioan Slavici”

 

Marți 3 martie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția:

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

și copiii:

Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament ”M. Eminescu”

 

Marți 10 martie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

INIMĂ DE CÂINE după Mihail Bulgakov

Regia artistică: Cristian Ioan

Scenografia: Klara Labancz

Asistent regie: Radu Botar

Mișcare scenică: Gabriela Tănase

Ilustrația muzicală: Manfredi Annamária

Distribuţia: Ciprian Vultur, Stelian Roșian,Vlad Mureșan, Alina Negrău, Rora Demeter, Carol Erdos, Tibor Székely, Carmen Frățilă, Vasile Blaga, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnișan, Sorin Oros, Bianca Lidia Cuteanu, Anca Dogaru

 

Joi 12 martie, ora 15.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

VIAȚA TA ÎN 65 DE MINUTE de Albert Espinoza

Traducerea: Luminiţa Voina-Răuţ

Regia artistică: Ovidiu Caița

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ioana Cheregi, Alexandra Odoroagă, Raluca Mara, Cristian Iorga, Vlad Chico, Andrei Stan

 

Joi 12 martie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

INIMĂ DE CÂINE după Mihail Bulgakov

Regia artistică: Cristian Ioan

Scenografia: Klara Labancz

Asistent regie: Radu Botar

Mișcare scenică: Gabriela Tănase

Ilustrația muzicală: Manfredi Annamária

Distribuţia: Ciprian Vultur, Stelian Roșian,Vlad Mureșan, Alina Negrău, Rora Demeter, Carol Erdos, Tibor Székely, Carmen Frățilă, Vasile Blaga, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnișan, Sorin Oros, Bianca Lidia Cuteanu, Anca Dogaru

 

Duminică 15 martie, ora 16.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

 

Luni 16 martie, ora 10.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Abonament ”George Topârceanu”

 

Joi 19 martie, ora 10.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

Abonament ”Prichindel”

 

Joi 19 martie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

OMUL CARE A VĂZUT MOARTEA de Victor Eftimiu

Regia: Andrei Mihalache

Scenografia: Alexandru Radu

Distribuția: Stelian Roşian, Carmen Frăţilă, Dorina Nemeş, Vasile Blaga, Sergiu Tăbăcaru, Vlad Chico

SPECTACOL CARITABIL

 

Joi 26 martie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

ZIS ȘI... FĂCUT! Reloaded

Spectacol de divertisment

Regia: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Rora Demeter, Carmen Frățilă, Adriana Vaida, Dana Moisuc, Anca Similar, Dorina Nemeș, Alina Negrău, Andreea Mocan, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu, Lucia Maria Racșan, Ioana Cheregi, Carol Erdos, Vasile Blaga, Sorin Oros, Dorin C. Zachei, Vlad Mureșan, Vlad Chico, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Andrei Stan, Cosmin Domnișan

Abonament ”Vasile Savinescu”

 

Duminică 29 martie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Amfiteatru

FRUMOASA, DEȘTEAPTA ȘI URÂTA de Sorin Oros

Un spectacol de Sorin Oros

Distribuția: Sorin Oros, Vlad Mureșan, Tibor Székely și Stelian Roșian

 

Luni 30 martie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția:

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament ”Ion Creangă”

 

Marți 31 martie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția:

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Valeriu Doran, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament ”Octavian Goga”


 



 
Caravana Docuart
PROGRAMUL LUNII MAI 2017
PROGRAMUL LUNII APRILIE 2017
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2017
CASA DE PE GRANIȚĂ - spectacol invitat
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2016
STAGIUNEA 2016 - 2017
ABONAMENTELE STAGIUNII 2016 - 2017
FESTIVALUL DE TEATRU INTERACT
PROGRAMUL LUNII IUNIE- 2016
SPECTACOL INVITAT
PROGRAMUL LUNII MAI - 2016
DISPARIȚIA
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2016
Parteneriat în cadrul comunității OMNIPASS
ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2016
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2016
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2016
Festivalului Internaţional de Teatru pentru Studenţi SPOT
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2015
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2015
PREȚURILE ABONAMENTELOR ȘI BILETELOR ÎN STAGIUNEA 2015-2016
DOCENDO DISCIMUS
RestArt & Music Festival – ediția a III-a
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE- 2015
STAGIUNEA 2015 - 2016
GALA STAGIUNII 2014 - 2015
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2015
Festivalul de Teatru Rotaract - ediția a IX-a
PROGRAMUL LUNII MAI - 2015
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2015
SPECTACOL CARITABIL
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2015
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2015
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2015
RestArt & Music Festival
Vine Moșul!


Parteneri media

  HOME  |  TRUPA  |  PROGRAM  |  GALERIE FOTO  | ISTORIC | CONTACT | FESTIVALUL FĂRĂ BARIERE
Altersoft