PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2015

 

Sâmbătă 4 aprilie, ora 16.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

Premieră

 

Luni 6 aprilie, ora 10.00 și 12.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu

 

Marți 7 aprilie, ora 10.00 și 11.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

 

Miercuri 8 aprilie, ora 10.00 și 11.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

 

Joi 9 aprilie, ora 10.00 și 11.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

 

Joi 9 aprilie, ora 14.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Vasile Blaga, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

 

Joi 16 aprilie, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

VIAȚA TA ÎN 65 DE MINUTE de Albert Espinoza

Traducerea: Luminiţa Voina-Răuţ

Regia artistică: Ovidiu Caița

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ioana Cheregi, Alexandra Odoroagă, Raluca Mara, Cristian Iorga, Vlad Chico, Andrei Stan

 

Duminică 19 aprilie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache

Coregrafia: Gabriela Tănase

Pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău,

Stelian Roșian, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei

- Premieră - Abonament ”Ștefan Mareș”

 

Joi 23 aprilie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Vasile Blaga, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

- abonament ”Liviu Rebreanu”

 

Sâmbătă 25 aprilie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Vasile Blaga, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

Abonament ”Vasile Savinescu”

 

Duminică 26 aprilie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

YOM KIPPUR de Hanna Azoulay Hasfari

traducerea Ada-Maria Ichim

regia Eugen Gyemant

Distribuția: Carmen Frățilă, Alina Negrău, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Ioana Cheregi

Spectacol cu publicul pe scenă!

 

Luni 27 aprilie, ora 11.00 - Tășnad

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

 

Luni 27 aprilie, ora 17.00 - Tășnad

O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L. Caragiale

Regia artistică: Sorin Militaru

Scenografia: Szabó Anna Boglárka

Coregrafia: Bordás Attila

Distribuția: Sorin Oros, Bodea Tibor, Vasile Blaga, Stelian Roșian, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Romul Moruțan, Cristian Dan, Raluca Mara, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Rora Demeter, Anca Similar, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă,  Anca Dogaru, Lucia Maria Racsan, Carol Erdos, Vasile Blaga, Cosmin Domnișan, Alexandra Bîte, Botos Vivien, Nicolau Crișan, Iulia Hodas, Briana Pop, David Roman, Raul Roman, Süveg Andrei, Raisa Tașnadi

 

Marți 28 aprilie, ora 10.00 și 11.30 - Casa de Cultură, Sala Mare

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

 

Marți 28 aprilie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA adaptare de Radu Sas-Marinescu după Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache

Coregrafia: Gabriela Tănase

Pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Distribuția: Adriana Vaida, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Anca Similar, Alina Negrău,

Stelian Roșian, Ciprian Vultur, Andrei Stan, Dorin C. Zachei

- Abonament ”Ioan Slavici”

 

Miercuri 29 aprilie, ora 10.00 și 11.30 - Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Vlad Chico, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

 

Joi 30 aprilie, 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

DRESORUL DE STAFII adaptare de Vasile Blaga după I. Băieșu, Th. Mazilu etc.

un spectacol de Vasile Blaga

cu Vasile Blaga și Stelian Roșian

Premieră - Abontament ”Ștefan Mareș”


 



 
Caravana Docuart
PROGRAMUL LUNII MAI 2017
PROGRAMUL LUNII APRILIE 2017
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2017
CASA DE PE GRANIȚĂ - spectacol invitat
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2016
STAGIUNEA 2016 - 2017
ABONAMENTELE STAGIUNII 2016 - 2017
FESTIVALUL DE TEATRU INTERACT
PROGRAMUL LUNII IUNIE- 2016
SPECTACOL INVITAT
PROGRAMUL LUNII MAI - 2016
DISPARIȚIA
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2016
Parteneriat în cadrul comunității OMNIPASS
ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2016
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2016
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2016
Festivalului Internaţional de Teatru pentru Studenţi SPOT
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2015
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2015
PREȚURILE ABONAMENTELOR ȘI BILETELOR ÎN STAGIUNEA 2015-2016
DOCENDO DISCIMUS
RestArt & Music Festival – ediția a III-a
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE- 2015
STAGIUNEA 2015 - 2016
GALA STAGIUNII 2014 - 2015
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2015
Festivalul de Teatru Rotaract - ediția a IX-a
PROGRAMUL LUNII MAI - 2015
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2015
SPECTACOL CARITABIL
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2015
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2015
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2015
RestArt & Music Festival
Vine Moșul!


Parteneri media

  HOME  |  TRUPA  |  PROGRAM  |  GALERIE FOTO  | ISTORIC | CONTACT | FESTIVALUL FĂRĂ BARIERE
Altersoft