PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE- 2015

Duminică 4 octombrie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

PRĂVĂLIA CU SENTIMENTE  de Cornel Udrea

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Distribuția: Carmen Frățilă, Cornel Miron, Vlad Mureșan, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Cristian Dan

 

Joi 8 octombrie, ora 10.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Stelian Roșian, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

 

Duminică 11 octombrie, ora 11.00 și 18.00 - Cluj Napoca, Casa de Cultură a Studenților

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău, Andrei Stan, Carol Erdos, Stelian Roșian, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

 

Miercuri 14 octombrie, ora 20.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru

ImproȘtim - spectacol de improvizație

cu: Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Raluca Mara, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă, Cristian But, Cristian Iorga, Vlad Mureșan, Sergiu Tăbăcaru, Andrei Stan, Ciprian Vultur.
Improvizatori muzicali: Vlad Giurge, Cristian Dan.

Realizator: Andrei Stan

Premieră

 

Joi 15 octombrie, ora 20.00 - District 15

COLATERAL, OEDIP de Mihai Ignat

cu Cristian Iorga

regia: Laura Moldovan

 

Joi 22 octombrie, ora 11.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

ȚARA BASMELOR  de Radu Botar

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Distribuția:

Cornel Miron (Romul Moruțan), Anca Similar (Adriana Vaida, Dana Moisuc), Carmen Frățilă (Rora Demeter), Alexandra Odoroagă (Andreea Mocan), Anca Dogaru (Dorina Nemeș), Vlad Mureșan (Andrei Stan), Cristian Dan (Raluca Mara), Carol Erdos (Stelian Roșian), Cristian But (Cristian Iorga, Tibor Székely), Lucia Maria Racșan (Sergiu Tăbăcaru), Ioana Cheregi (Alina Negrău)

Premieră

 

Duminică 25 octombrie, 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

CLINICA SINUCIGAȘILOR   de Gabriela Mihalache

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Distribuția: Adriana Vaida, Dorina Nemeș, Stelian Roșian, Andrei Stan, Sergiu Tăbăcaru, Cristian Iorga, Lucia Maria Racșan

Premieră

 

Joi 29 octombrie, 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

MOMENTE ȘI SCHIȚE  de I.L. Caragiale

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Alexandru Radu

Distribuția:

Articolul 214: Sorin Oros (Stelian Roșian), Carmen Frățilă (Adriana Vaida), Tibor Székely (Cristian Iorga), Romul Moruțan (Carol Erdos), Alina Negrău (Ioana Cheregi), Sergiu Tăbăcaru (Lucia Maria Racșan)

Justiție: Sorin Oros (Carol Erdos), Romul Moruțan (Stelian Roșian), Andreea Mocan (Adriana Vaida)

Bubico: Dana Moisuc (Anca Similar), Ciprian Vultur (Andrei Stan), Sergiu Tăbăcaru (Carol Erdos)

Dl. Goe: Raluca Mara (Tibor Székely), Rora Demeter (Adriana Vaida, Carmen Frățilă), Dorina Nemeș (Alexandra Odoroagă), Andreea Mocan (Lucia Maria Racșan), Sergiu Tăbăcaru (Carol Erdos), Romul Moruțan (Stelian Roșian)

Vizită: Dana Moisuc (Anca Similar), Ciprian Vultur (Andrei Stan), Raluca Mara (Tibor Székely), Carmen Frățilă (Lucia Maria Racșan)

Five o`clok: Sergiu Tăbăcaru (Andrei Stan), Dorina Nemeș (Anca Dogaru), Andreea Mocan (Alexandra Odoroagă), Alina Negrău (Ioana Cheregi), Carmen Frățilă (Lucia Maria Racșan), Tibor Székely (Cristian Iorga)

Premieră

 


 



 
Caravana Docuart
PROGRAMUL LUNII MAI 2017
PROGRAMUL LUNII APRILIE 2017
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2017
CASA DE PE GRANIȚĂ - spectacol invitat
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2016
STAGIUNEA 2016 - 2017
ABONAMENTELE STAGIUNII 2016 - 2017
FESTIVALUL DE TEATRU INTERACT
PROGRAMUL LUNII IUNIE- 2016
SPECTACOL INVITAT
PROGRAMUL LUNII MAI - 2016
DISPARIȚIA
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2016
Parteneriat în cadrul comunității OMNIPASS
ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2016
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2016
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2016
Festivalului Internaţional de Teatru pentru Studenţi SPOT
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2015
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2015
PREȚURILE ABONAMENTELOR ȘI BILETELOR ÎN STAGIUNEA 2015-2016
DOCENDO DISCIMUS
RestArt & Music Festival – ediția a III-a
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE- 2015
STAGIUNEA 2015 - 2016
GALA STAGIUNII 2014 - 2015
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2015
Festivalul de Teatru Rotaract - ediția a IX-a
PROGRAMUL LUNII MAI - 2015
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2015
SPECTACOL CARITABIL
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2015
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2015
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2015
RestArt & Music Festival
Vine Moșul!


Parteneri media

  HOME  |  TRUPA  |  PROGRAM  |  GALERIE FOTO  | ISTORIC | CONTACT | FESTIVALUL FĂRĂ BARIERE
Altersoft