PROGRAMUL LUNII IUNIE- 2016

Miercuri 01 iunie 2016, ora 10.00 - Negrești Oaș

FRUMOASA ȘI BESTIA adaptare de Andrei Mihalache după Frații Grimm

Regia artistică: Andrei Mihalache

Muzica și pregătirea muzicală: Dorin Griguță

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ioana Cheregi, Andrei Stan, Romul Moruțan, Stelian Roșian, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Rora Demeter, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely

 

Joi 02 iunie 2016, ora 11.00 - Tășnad

MICUL PRINȚ  după Antoine de Saint-Exupéry

Regia artistică și păpușile: Marius Costache

Scenografia: Alexandru Radu

Distribuția:

Raluca Mara, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Cristian But

 

Joi 02 iunie 2016, ora 17.00 - Tășnad

PAIAȚA  după A. P. Cehov

Regia artistică: Emanuel Petran

Scenografia: Alexandru Radu

Muzica: Dorin Griguță

Distribuția:

Stelian Roșian, Sorin Oros, Vlad Mureșan, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Alexandra Odoroagă

 

Duminică 05 iunie 2016, ora 12.00 - Festivalul ”Feți Frumoși, Zâne Bune și Ilene Cosânzene”, Petroșani

MICUL PRINȚ  după Antoine de Saint-Exupéry

Regia artistică și păpușile: Marius Costache

Scenografia: Alexandru Radu

Distribuția:

Raluca Mara, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Cristian But

Duminică 05 iunie 2016, ora 18.00 - Festivalul ”Feți Frumoși, Zâne Bune și Ilene Cosânzene”, Petroșani

MOMENTE ȘI SCHIȚE  de I.L. Caragiale

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Alexandru Radu

Distribuția:

Adriana Vaida, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Anca Similar, Andreea Mocan, Andrei Stan, Carmen Frățilă, Ciprian Vultur, Cristian Iorga, Dana Moisuc, Dorina Nemeș, Ioana Cheregi, Lucia Maria Racșan, Raluca Mara, Romul Moruțan, Rora Demeter, Sergiu Tăbăcaru, Stelian Roșian, Tibor Székely

 

Joi 09 iunie 2016, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

ORCHESTRA TITANIC  de Hristo Boytchev

Traducerea: Diana Bulboaca

Regia artistică: Adina Lazăr - studentă la Regie, Facultatea de Teatru și Televiziune, Universitatea Babeș-Bolyai Cluj

Scenografia: Cristian Gătina

Distribuția:

Cristian Dan, Adriana Vaida, Romul Moruțan, Alexandra Odoroagă, Ciprian Vultur

Preț bilet: 20 lei/15 lei (pentru elevi, studenți, pensionari)

 

Vineri 10 iunie 2016, ora 18.00 - Festivalul GALACTORIA, Cluj Napoca

ORCHESTRA TITANIC  de Hristo Boytchev

Traducerea: Diana Bulboaca

Regia artistică: Adina Lazăr - studentă la Regie, Facultatea de Teatru și Televiziune, Universitatea Babeș-Bolyai Cluj

Scenografia: Cristian Gătina

Distribuția:

Cristian Dan, Adriana Vaida, Romul Moruțan, Alexandra Odoroagă, Ciprian Vultur

 

Duminică 19 iunie 2016, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare

ÎNDRĂGOSȚII DIN ANCONA II  de Vajda Katalin

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Distribuția:

Carmen Frățilă, Stelian Roșian, Ioana Cheregi, Cornel Miron, Anca Dogaru, Ciprian Vultur, Crina Andriucă, Andrei Stan, Andreea Mocan, Roxana Fânață, Sergiu Tăbăcaru, Cristian But, Cristian Dan

Premieră - Abonament ”Ștefan Mareș”
- Abonament ”Vasile Savinescu”

Preț bilet: 30 lei

 

Vineri 24 iunie 2016, ora 19.00 - Casa de Cultură, Amfiteatru

UN SPECTACOL IMPROVIZAT cu ImproȘtim 

cu: Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Andreea Mocan, Alexandra Odoroagă, Cristian But, Vlad Mureșan, Sergiu Tăbăcaru, Andrei Stan

Improvizator muzical: Cristian Dan

Realizator: Andrei Stan

Preț bilet: 20 lei/15 lei (pentru elevi, studenți, pensionari)

 

Duminică 26 iunie 2016, ora _____  - Festivalul Internațional de Teatru ”Atelier” - Baia Mare

AUTOBAHN de Neil N. LaBute

Traducerea: Monica Anastase

Regia artistică: Laura Moldovan

Scenografia: Cristian Gătina

Distribuția: Ioana Cheregi, Andrei Stan

 

 

Biletele se pot cumpăra de la AGENȚIA TEATRALĂ (Casa de bilete),

str. Horea nr. 6
Program:
Luni - Vineri: 10.00 - 17.00
Sâmbătă: 10.00 – 13.00
sau cu o oră înainte de începerea spectacolului (la intrarea Casei de Cultură)
Telefon: 0261712106
e-mail: teatruldenord@gmail.com


 



 
Caravana Docuart
PROGRAMUL LUNII MAI 2017
PROGRAMUL LUNII APRILIE 2017
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2017
CASA DE PE GRANIȚĂ - spectacol invitat
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2016
STAGIUNEA 2016 - 2017
ABONAMENTELE STAGIUNII 2016 - 2017
FESTIVALUL DE TEATRU INTERACT
PROGRAMUL LUNII IUNIE- 2016
SPECTACOL INVITAT
PROGRAMUL LUNII MAI - 2016
DISPARIȚIA
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2016
Parteneriat în cadrul comunității OMNIPASS
ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2016
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2016
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2016
Festivalului Internaţional de Teatru pentru Studenţi SPOT
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2015
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2015
PREȚURILE ABONAMENTELOR ȘI BILETELOR ÎN STAGIUNEA 2015-2016
DOCENDO DISCIMUS
RestArt & Music Festival – ediția a III-a
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE- 2015
STAGIUNEA 2015 - 2016
GALA STAGIUNII 2014 - 2015
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2015
Festivalul de Teatru Rotaract - ediția a IX-a
PROGRAMUL LUNII MAI - 2015
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2015
SPECTACOL CARITABIL
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2015
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2015
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2015
RestArt & Music Festival
Vine Moșul!


Parteneri media

  HOME  |  TRUPA  |  PROGRAM  |  GALERIE FOTO  | ISTORIC | CONTACT | FESTIVALUL FĂRĂ BARIERE
Altersoft