Bilete online
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2017

Duminică 5 noiembrie 2017, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

REVIZORUL de N.V. Gogol

Regia artistică: Vadas Laszlo

Scenografia: Albert Alpar

Dramaturgia: Maria Chirilă

Distribuţia: Cătălin Mareș, Adriana Vaida, Alexandra Odoroagă, Ciprian Vultur, Stelian Roșian, Radu Botar, Vlad Mureșan, Crina Andriucă, Raluca Mara, Romul Moruțan, Andrei Stan, Rora Demeter, Roxana Fânață, Alina Negrău, Dorina Nemeș, Cristian But

și: Narcis Blideran, Codruța Cadar, Niculina Tincu, Daria Pisaltu

- abonament ”Vasile Savinescu”

 

Marți 7 noiembrie 2017, ora 10.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

FABULA SE REFERĂ ȘI LA TINE de Hans Christian Andersen

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Direcția muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Anca Similar, Cristian Dan, Anca Dogaru, Sergiu Tăbăcaru, Ioana Cheregi, Tibor Székely, Lucia Maria Racșan, Carol Erdos, Cristian But

Premieră - abonament Prichindel

 

Marți 7 noiembrie 2017, ora 11.15 - Teatrul de Nord, Sala Mare

FABULA SE REFERĂ ȘI LA TINE de Hans Christian Andersen

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Direcția muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Anca Similar, Cristian Dan, Anca Dogaru, Sergiu Tăbăcaru, Ioana Cheregi, Tibor Székely, Lucia Maria Racșan, Carol Erdos, Cristian But

- abonament Avram Iancu

 

Marți 7 noiembrie 2017, ora 17.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

FATA CARE A CĂLCAT PE PÂINE de Hans Christian Andersen

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Direcția muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Anca Similar, Cristian Dan, Anca Dogaru, Ioana Cheregi, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Carol Erdos, Daniela Moisuc, Lucia Maria Racșan, Cristian But, Yvette Princz

- abonament Octavian Goga

 

Miercuri 8 noiembrie 2017, ora 10.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

FABULA SE REFERĂ ȘI LA TINE de Hans Christian Andersen

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Direcția muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Anca Similar, Cristian Dan, Anca Dogaru, Sergiu Tăbăcaru, Ioana Cheregi, Tibor Székely, Lucia Maria Racșan, Carol Erdos, Cristian But

- abonament Frații Grimm

 

Miercuri 8 noiembrie 2017, ora 11.15 - Teatrul de Nord, Sala Mare

FABULA SE REFERĂ ȘI LA TINE de Hans Christian Andersen

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Direcția muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Anca Similar, Cristian Dan, Anca Dogaru, Sergiu Tăbăcaru, Ioana Cheregi, Tibor Székely, Lucia Maria Racșan, Carol Erdos, Cristian But

- abonament Vasile Alecsandri

 

Miercuri 8  noiembrie 2017, ora 17.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

IM’PROGRAMA

Spectacol de improvizație pe teme școlare

- abonament Liviu Rebreanu

 

Luni 13 noiembrie 2017, ora 11.00 - Tășnad

FABULA SE REFERĂ ȘI LA TINE de Hans Christian Andersen

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Direcția muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Anca Similar, Cristian Dan, Anca Dogaru, Sergiu Tăbăcaru, Ioana Cheregi, Tibor Székely, Lucia Maria Racșan, Carol Erdos, Cristian But

 

Luni 13 noiembrie 2017, ora 17.00 - Tășnad

ORCHESTRA TITANIC  de Hristo Boytchev

Regia artistică: Adina Lazăr

Scenografia: Cristian Gătina

Distribuția: Cristian Dan, Adriana Vaida, Romul Moruțan, Alexandra Odoroagă, Ciprian Vultur

 

Duminică 19 noiembrie 2017, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

DESCULŢ ÎN PARC de Neil Simon

Traducerea: Monica Anastase

Regia artistică: Laura Moldovan

Scenografia: Alexandru Radu

Distribuţia: Ioana Cheregi, Andrei Stan, Adriana Vaida, Cornel Miron, Vlad Mureșan, Cristian Dan și la saxofon Dorin Petric

- spectacol în afara abonamentelor

 

Luni 20 noiembrie 2017, ora 17.00  - Teatrul de Nord, Sala Mare

IM’PROGRAMA

Spectacol de improvizație pe teme școlare

 

Marți 21 noiembrie 2017, ora 17.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

ORCHESTRA TITANIC  de Hristo Boytchev

Regia artistică: Adina Lazăr

Scenografia: Cristian Gătina

Distribuția: Cristian Dan, Adriana Vaida, Romul Moruțan, Alexandra Odoroagă, Ciprian Vultur

- abonament Mihai Eminescu

 

Miercuri 22 noiembrie 2017, ora 17.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

IM’PROGRAMA

Spectacol de improvizație pe teme școlare

 

Joi 23 noiembrie 2017, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

REVIZORUL de N.V. Gogol

Regia artistică: Vadas Laszlo

Scenografia: Albert Alpar

Dramaturgia: Maria Chirilă

Distribuţia: Cătălin Mareș, Adriana Vaida, Alexandra Odoroagă, Ciprian Vultur, Stelian Roșian, Radu Botar, Vlad Mureșan, Crina Andriucă, Raluca Mara, Romul Moruțan, Andrei Stan, Rora Demeter, Roxana Fânață, Alina Negrău, Dorina Nemeș, Cristian But

și: Narcis Blideran, Codruța Cadar, Niculina Tincu, Daria Pisaltu

- abonament ”Radu Sas”

 

TRANZIT FESzT 2018
PROGRAMUL LUNII SEPTEMBRIE - 2018
STAGIUNEA 2018 - 2019
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2018
PROGRAMUL LUNII MAI - 2018
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2018
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2018
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2018
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2018
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2017
STAGIUNEA 2017 - 2018
PROGRAMUL LUNII SEPTEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2017
CARAVANA DOCUART
PROGRAMUL LUNII MAI 2017
PROGRAMUL LUNII APRILIE 2017
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2017
CASA DE PE GRANIȚĂ - spectacol invitat
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2016
STAGIUNEA 2016 - 2017
ABONAMENTELE STAGIUNII 2016 - 2017
FESTIVALUL DE TEATRU INTERACT
PROGRAMUL LUNII IUNIE- 2016
SPECTACOL INVITAT
PROGRAMUL LUNII MAI - 2016
DISPARIȚIA
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2016
Parteneriat în cadrul comunității OMNIPASS
ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2016
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2016
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2016
Festivalului Internaţional de Teatru pentru Studenţi SPOT
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2015
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2015
PREȚURILE ABONAMENTELOR ȘI BILETELOR ÎN STAGIUNEA 2015-2016
DOCENDO DISCIMUS
RestArt & Music Festival – ediția a III-a
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE- 2015
STAGIUNEA 2015 - 2016
GALA STAGIUNII 2014 - 2015
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2015
Festivalul de Teatru Rotaract - ediția a IX-a
PROGRAMUL LUNII MAI - 2015
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft