PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2018

Duminică 04 februarie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

NEBUNUL ȘI CĂLUGĂRIȚA de Stanisław Ignacy Witkiewicz

Regia artistică: Vadas Lászlo

Scenografia: Albert Alpar

Dramaturg: Maria Chirilă

Distribuția: Ciprian Vultur, Roxana Fânață, Stelian Roșian, Alina Negrău, Cătălin Mareș, Radu Botar, Tibor Székely, Cristian But, Narcis Bliderean 

Premieră - spectacol în afara abonamentelor

 

Luni 05 februarie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

ALMOST, MAINE de John Cariani

Traducerea: Cristi Juncu

Regia artistică: Theo Marton

Scenografia: Bogdan Spătaru

Muzica: Sebastian Tătar, Laura Mihalache

Distribuția: Ciprian Vultur, Stelian Roșian, Cătălin Mareș, Andrei Stan, Vlad Mureșan, Ioana Cheregi, Raluca Mara, Crina Andriucă, Roxana Fânață, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Alina Negrău, Mihai Nițu

- spectacol în afara abonamentelor

 

Marți 06 februarie 2018, ora 17.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

NEBUNUL ȘI CĂLUGĂRIȚA de Stanisław Ignacy Witkiewicz

Regia artistică: Vadas Lászlo

Scenografia: Albert Alpar

Dramaturg: Maria Chirilă

Distribuția: Ciprian Vultur, Roxana Fânață, Stelian Roșian, Alina Negrău, Cătălin Mareș, Radu Botar, Tibor Székely, Cristian But, Narcis Bliderean 

- spectacol în afara abonamentelor

 

Joi 08 februarie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

ILUZII de Ivan Vîrîpaev

Traducerea: Bogdan Budeș

Regia artistică: Cristian Ban

Light design: Lucian Moga Alexandru Dancu

Distribuția: Raluca Mara, Ioana Cheregi, Romul Moruțan, Cătălin Mareș

- spectacol în afara abonamentelor

 

Joi 15 februarie 2018, orele 10.00 și 11.15 - Carei

SCUFIȚA ROȘIE adaptare liberă după Frații Grimm

Adaptarea şi regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Alexandru Radu

Coregrafia: Gabriela Tănase

Muzica: Dorin Griguță

Distribuţia: Anca Dogaru, Carmen Frăţilă/Adriana Vaida, Vlad Mureşan, Sorin Oros/Carol Erdös, Alina Negrău, Lucia Maria Racșan, Tibor Székely /Cristian But, Sergiu Tăbăcaru, Rora Demeter, Roxana Fânață, Crina Andriucă

 

Joi 15 februarie 2018, ora 17.00 - Carei

ALMOST, MAINE de John Cariani

Traducerea: Cristi Juncu

Regia artistică: Theo Marton

Scenografia: Bogdan Spătaru

Muzica: Sebastian Tătar, Laura Mihalache

Distribuția: Ciprian Vultur, Stelian Roșian, Cătălin Mareș, Andrei Stan, Vlad Mureșan, Ioana Cheregi, Raluca Mara, Crina Andriucă, Roxana Fânață, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Alina Negrău, Mihai Nițu

 

Sâmbătă 17 februarie 2018, orele 10.00 și 11.30 - Baia Mare

FABULA SE REFERĂ ȘI LA TINE de Hans Christian Andersen

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Direcția muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Anca Similar, Anca Dogaru, Sergiu Tăbăcaru, Ioana Cheregi, Tibor Székely, Lucia Maria Racșan, Carol Erdos, Cristian But

 

Duminică 18 februarie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

NEBUNUL ȘI CĂLUGĂRIȚA de Stanisław Ignacy Witkiewicz

Regia artistică: Vadas Lászlo

Scenografia: Albert Alpar

Dramaturg: Maria Chirilă

Distribuția: Ciprian Vultur, Roxana Fânață, Stelian Roșian, Alina Negrău, Cătălin Mareș, Radu Botar, Tibor Székely, Cristian But, Narcis Bliderean 

- spectacol în afara abonamentelor

 

Luni 19 februarie 2018, orele 10.00 și 11.15 - Teatrul de Nord, Sala Mare

PETRICĂ ȘI LUPUL după Serghei Prokofiev

Teatrul Municipal Baia Mare, Secția Păpuși

Regie, text și scenariu: Iulian Bulancea

Scenografie: Mihai Vălu

Cu: Carmen Bulancea, Ruxandra Lăzărescu, Vlad Crișan, Iulian Bulancea

- abonament Prichindel

- abonament Avram Iancu

 

Luni 19 februarie 2018, ora 17.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

FATA CARE A CĂLCAT PE PÂINE de Hans Christian Andersen

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Direcția muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Anca Similar, Anca Dogaru, Ioana Cheregi, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Carol Erdos, Daniela Moisuc, Lucia Maria Racșan, Cristian But, Yvette Princz

- abonament Ion Creangă

 

Joi 22 februarie 2018, orele 10.00 și 11.15 - Teatrul de Nord, Sala Mare

PETRICĂ ȘI LUPUL după Serghei Prokofiev

Teatrul Municipal Baia Mare, Secția Păpuși

Regie, text și scenariu: Iulian Bulancea

Scenografie: Mihai Vălu

Cu: Carmen Bulancea, Ruxandra Lăzărescu, Vlad Crișan, Iulian Bulancea

- abonament Vasile Alecsandri

- abonament Frații Grimm

Joi 22 februarie 2018, ora 17.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

FATA CARE A CĂLCAT PE PÂINE de Hans Christian Andersen

Regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Direcția muzicală: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuţia: Anca Similar, Anca Dogaru, Ioana Cheregi, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Carol Erdos, Daniela Moisuc, Lucia Maria Racșan, Cristian But, Yvette Princz

- abonament Liviu Rebreanu

 

Vineri 23 februarie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

UN SPECTACOL IMPROVIZAT cu Trupa ImproȘtim

Improvizatori: Andrei Stan, Ioana Cheregi, Alexandra Odoroagă, Vlad Mureșan, Sergiu Tăbăcaru

Coordonator: Andrei Stan

- spectacol în afara abonamentelor

 

Sâmbătă 24 februarie 2018, ora 11.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

SCUFIȚA ROȘIE adaptare liberă după Frații Grimm

Adaptarea şi regia artistică: Andrei Mihalache

Scenografia: Alexandru Radu

Coregrafia: Gabriela Tănase

Muzica: Dorin Griguță

Distribuţia: Anca Dogaru, Carmen Frăţilă/Adriana Vaida, Vlad Mureşan, Sorin Oros/Carol Erdös, Alina Negrău, Lucia Maria Racșan, Tibor Székely /Cristian But, Sergiu Tăbăcaru, Rora Demeter, Roxana Fânață, Crina Andriucă

- spectacol în afara abonamentelor

 

Sâmbătă 24 februarie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

ILUZII de Ivan Vîrîpaev

Traducerea: Bogdan Budeș

Regia artistică: Cristian Ban

Light design: Lucian Moga Alexandru Dancu

Distribuția: Raluca Mara, Ioana Cheregi, Romul Moruțan, Cătălin Mareș

- spectacol în afara abonamentelor

 

Duminică 25 februarie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

REVIZORUL de N.V. Gogol

Regia artistică: Vadas Laszlo

Scenografia: Albert Alpar

Dramaturgia: Maria Chirilă

Distribuţia: Cătălin Mareș, Adriana Vaida, Alexandra Odoroagă, Ciprian Vultur, Stelian Roșian, Radu Botar, Vlad Mureșan, Crina Andriucă, Raluca Mara, Romul Moruțan, Andrei Stan, Rora Demeter, Roxana Fânață, Alina Negrău, Dorina Nemeș, Cristian But

și: Narcis Blideran, Codruța Cadar, Niculina Tincu, Daria Pisaltu

- spectacol în afara abonamentelor

PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2018
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2018
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2018
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2017
STAGIUNEA 2017 - 2018
PROGRAMUL LUNII SEPTEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2017
CARAVANA DOCUART
PROGRAMUL LUNII MAI 2017
PROGRAMUL LUNII APRILIE 2017
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2017
CASA DE PE GRANIȚĂ - spectacol invitat
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2016
STAGIUNEA 2016 - 2017
ABONAMENTELE STAGIUNII 2016 - 2017
FESTIVALUL DE TEATRU INTERACT
PROGRAMUL LUNII IUNIE- 2016
SPECTACOL INVITAT
PROGRAMUL LUNII MAI - 2016
DISPARIȚIA
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2016
Parteneriat în cadrul comunității OMNIPASS
ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2016
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2016
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2016
Festivalului Internaţional de Teatru pentru Studenţi SPOT
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2015
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2015
PREȚURILE ABONAMENTELOR ȘI BILETELOR ÎN STAGIUNEA 2015-2016
DOCENDO DISCIMUS
RestArt & Music Festival – ediția a III-a
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE- 2015
STAGIUNEA 2015 - 2016
GALA STAGIUNII 2014 - 2015
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2015
Festivalul de Teatru Rotaract - ediția a IX-a
PROGRAMUL LUNII MAI - 2015
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2015
SPECTACOL CARITABIL
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2015
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2015
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2015
RestArt & Music Festival
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft