Joi 8 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)
NU VORBIM DESPRE ASTA de Alexandra Felseghi
Regizor-coordonator: Andrei Raicu
Distribuția: Andrei Stan, Alina Negrău, Vlad Mureșan, Dorina Nemeș
Spectacol-lectură
- intrarea liberă
Vineri 9 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)
HIC SUNT LEONESSE de Bogdan Georgescu
Regizor-coordonator: Andrei Raicu
Distribuția: Carmen Frățilă
Spectacol-lectură
- intrarea liberă
Vineri 9 noiembrie 2018, ora 18.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio
M.I.S.A. PĂRUT de Alexa Băcanu
Regia: Dragoș Alexandru Mușoiu
Scenografia: Anda Pop
Muzica: Danaga
Distribuția: Cătălin Filip, Raluca Mara, Oana Mardare, Bogdan Bob Rădulescu
Producător: Reactor de creație și experiment Cluj-Napoca
Spectacol invitat
- vârsta recomandată: 16+
Vineri 9 noiembrie 2018, ora 21.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio
SCRISORI DE PE FRONT
Un proiect Texte bune în locuri nebune
Regia, scenariul, ilustrația muzicală: Ionuț Caras
Distribuția: Ionuț Caras, Matei Rotaru, Daniela Purcărea, Ștefan Iancu
Lumini: Mădălina Mânzat
Sunet: Vlad Negrea
Traducere în limba engleză: Cristina Tanov
Spectacol invitat
Sâmbătă 10 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)
SMARALDA VĂ VEDE de Selma Dragoș
Regizor-coordonator: Ioan Ardelean
Distribuția: Dorina Nemeș, Sorin Oros, Sergiu Tăbăcaru, Anca Similar, Cristian But, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Andrei Stan, Lucia Maria Racșan
Spectacol-lectură
- intrarea liberă
Duminică 11 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)
UITASEM de Leane Barbu
Regizor-coordonator: Diana Dragoș
Distribuția: Mihai Nițu
Spectacol-lectură
- intrarea liberă
Duminică 11 noiembrie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare
TĂRĂ(Z)BOI de Mariana Starciuc
Regia: Ovidiu Caița
Scenografia: Anda Pop
Muzica: Andrei Raicu
Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu
Video design: Dimitris Palade
Coregrafia: Roxana Fânață
Distribuția: Crina Andriucă, Ioana Cheregi, Roxana Fânață, Andrei Gîjulete, Alexandra Odoroagă, Cătălin Mareș, Romul Moruțan, Stelian Roșian, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Raluca Mara, Anca Dogaru
Premieră - abonament ”Ștefan Mareș”
Luni 12 noiembrie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare
TĂRĂ(Z)BOI de Mariana Starciuc
Textul câștigător al concursului de dramaturgie Focus Drama: Ro
Regia: Ovidiu Caița
Scenografia: Anda Pop
Muzica: Andrei Raicu
Light Design: Lucian Moga, Alexandru Dancu
Distribuția:
Crina Andriucă, Ioana Cheregi, Roxana Fânață, Andrei Gîjulete, Alexandra Odoroagă, Cătălin Mareș, Romul Moruțan, Stelian Roșian, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Raluca Mara, Anca Dogaru
Marți 13 noiembrie 2018, ora 10.00 - Casa de Cultură
CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault
Regia: Andrei Mihalache
Scenografia: Cristian Gătina
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru
- abonament ”Prichindel”
Joi 15 noiembrie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare
REȚETA PERFECȚIUNII ÎN FOARTE MULȚI PAȘI CARE NU DUC NICĂIERI
Un teatru fizic de Andrea Gavriliu
Scenografia: Alexandru Petre
Muzica: Mihai Dobre
Asistent coregrafie: Roxana Fânață
Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu
Distribuția: Roxana Fânață, Cristian But, Andrei Stan, Raluca Mara, Vlad Mureșan, Ioana Cheregi, Andrei Gîjulete, Crina Andriucă
- spectacol ales în abonamente
Vineri 16 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)
ETERNA REÎNTOARCERE de Fredrik Brattberg
Regizor-coordonator: Ioan Ardelean
Distribuția: Alina Negrău, Ciprian Vultur, Andrei Gîjulete
Spectacol-lectură
- intrarea liberă
Duminică 18 noiembrie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare
ALMOST, MAINE de John Cariani
Traducerea: Cristi Juncu
Regia artistică: Theo Marton
Scenografia: Bogdan Spătaru
Muzica: Sebastian Tătar, Laura Mihalache
Distribuția: Ciprian Vultur, Stelian Roșian, Cătălin Mareș, Andrei Stan, Vlad Mureșan, Ioana Cheregi, Raluca Mara, Crina Andriucă, Roxana Fânață, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Alina Negrău, Mihai Nițu
- spectacol în afara abonamentelor
Marți 20 noiembrie 2018, ora 10.00 - Casa de Cultură
CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault
Regia: Andrei Mihalache
Scenografia: Cristian Gătina
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru
- abonament ”Livia Ungureanu”
Miercuri 21 noiembrie 2018, ora 10.00 - Casa de Cultură
CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault
Regia: Andrei Mihalache
Scenografia: Cristian Gătina
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru
- abonament ”George Topîrceanu”
Miercuri 21 noiembrie 2018, ora 20.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare
LOST IN THE STARS
Muzica lui Kurt Weill
Sanda Weigl voce | Mat Maneri violă | Lucian Ban pian
Primul spectacol din turneul Sandei Weigl cu LOST IN THE STARS în România
Cântece din ”Opera de trei parale”, ”Inălțarea și căderea orașului Mahagonny” și alte bijuterii semnate de Weill sunt original reinterpretate într-un spectacol care îmbină cabaretul, muzica clasică avangardistă din secolul al XX-lea și jazzul experimental din New York.
Joi 22 noiembrie 2018, ora 11.00 - Casa de Cultură
CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault
Regia: Andrei Mihalache
Scenografia: Cristian Gătina
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru
- abonament ”Vasile Alecsandri”
Duminică 25 noiembrie 2018, ora 20.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio
UN SPECTACOL IMPROVIZAT cu Trupa ImproȘtim
Improvizatori: Andrei Stan, Ioana Cheregi, Alexandra Odoroagă, Vlad Mureșan, Sergiu Tăbăcaru
Improvizator muzical: Vlad Giurge
Coordonator: Andrei Stan
Marți 27 noiembrie 2018, ora 10.00 - Casa de Cultură
CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault
Regia: Andrei Mihalache
Scenografia: Cristian Gătina
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru
- abonament ”Grigore Moisil”
________________________
Informații, rezervări, bilete:
Agenția Teatrală, str. Horea nr. 6 | 0261712106 | agentie.teatruldenord@gmail.com
Bilete online: https://www.biletmaster.ro
www.teatruldenord.ro
________________________
PREŢURILE BILETELOR:
Sala Mare
zona A/zona B/zona C/zona D
PREMIERĂ:
45 lei/40 lei/35 lei/18 lei
bilet pentru adulţi:
35 lei/30 lei/25 lei/10 lei
bilet pentru pensionari, studenţi, elevi V-XII:
30 lei/25 lei/18 lei/10 lei
bilet pentru elevii claselor I-IV şi preşcolari:
10 lei
Sala Studio
18 lei
PROGRAM APRILIE 2024
CAMPANIA NAŢIONALĂ ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI 2024
PROGRAM MARTIE 2024
PROGRAM FEBRUARIE 2024
PROGRAM IANUARIE 2024
PROGRAM DECEMBRIE 2023
Festivalul Multicultural REFLECT
PROGRAM NOIEMBRIE 2023
PROGRAM OCTOMBRIE 2023
PROGRAM AUGUST-SEPTEMBRIE 2023
PROGRAMUL STAGIUNII 2023-2024
PROGRAM IUNIE 2023
PROGRAM MAI 2023
TRIGONOMETRIA - spectacol de teatru educațional prezentat în școli
PROGRAM APRILIE 2023
PROGRAM MARTIE 2023
PROGRAM FEBRUARIE 2023
PROGRAM IANUARIE 2023
FOCUS FEST 2022, ediția I
PROGRAM DECEMBRIE 2022
PROGRAM NOIEMBRIE 2022
PROGRAM OCTOMBRIE 2022
ZILELE PORȚILOR DESCHISE, 17-18 septembrie 2022
PROGRAM SEPTEMBRIE 2022
ABONAMENTE, STAGIUNEA 2022 - 2023
STAGIUNEA 2022 - 2023
PROGRAM IUNIE 2022
PROGRAM MAI 2022
PROGRAM APRILIE 2022
PROGRAM MARTIE 2022
PROGRAM FEBRUARIE 2022
ANIVERSARE – 130 DE ANI DE LA INAUGURAREA CLĂDIRII TEATRULUI
PROGRAM IANUARIE 2022
FOCUS DRAMA - ediția 2021
PROGRAM DECEMBRIE 2021
PROGRAM NOIEMBRIE 2021
PROGRAM OCTOMBRIE 2021
Program 25, 26 septembrie 2021
ABONAMENTE, STAGIUNEA 2021 - 2022
STAGIUNEA 2021 - 2022
PROGRAM SEPTEMBRIE 2021
T.E.aM.A. - proiect de educație prin cultură
Concurs de dramaturgie cu tema INSULA
PROGRAM AUGUST 2021
PROGRAM IUNIE 2021
PROGRAM MAI 2021
PROGRAM MARTIE 2021
PROGRAM FEBRUARIE 2021
PROGRAM IANUARIE 2021