Bilete online
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2019

Sâmbătă 02 martie 2019, ora 11.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă

Regia: Daniel Vulcu

Scenografia: Oana Cernea

Muzica: Dorin Griguță

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Sergiu Tăbăcaru, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Crina Andriucă

- spectacol în afara abonamentelor

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Luni 04 martie 2019, ora 10.00 - Casa de Cultură

PROSTIA OMENEASCĂ (Drobul de sare) adaptare după Ion Creangă

Regia: Andrei Mihalache

Muzica originală: Dorin Griguță

Distribuţia: Rora Demeter, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Tibor Székely/Romul Moruțan, Sergiu Tăbăcaru, Cristian But, Carol Erdös

- abonament ”George Coșbuc”

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Marți 05 martie 2019, ora 10.00 - Casa de Cultură

PROSTIA OMENEASCĂ (Drobul de sare) adaptare după Ion Creangă

Regia: Andrei Mihalache

Muzica originală: Dorin Griguță

Distribuţia: Rora Demeter, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Tibor Székely/Romul Moruțan, Sergiu Tăbăcaru, Cristian But, Carol Erdös

- abonament ”George Topîrceanu”

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Miercuri 06 martie 2019, orele 10.00 și 11.30 - Casa de Cultură

PROSTIA OMENEASCĂ (Drobul de sare) adaptare după Ion Creangă

Regia: Andrei Mihalache

Muzica originală: Dorin Griguță

Distribuţia: Rora Demeter, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Tibor Székely/Romul Moruțan, Sergiu Tăbăcaru, Cristian But, Carol Erdös

- abonament ”Livia Ungureanu”

- abonament ”Vasile Alecsandri”

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Sâmbătă 09 martie 2019, ora 19.00 - Sala Studio

GOD IS A DJ de Falk Richter

Regia și muzica: Andrei Raicu

Traducere și adaptare: Iulia Rîpan

Mișcare scenică: Bogdan Olarson

Video design: Dimitris Palade

Costume: Cristina Milea

Muzică live: Andrei Gîjulete, Roxana Fânață

Distribuția: Andrei Gîjulete, Roxana Fânață, Cătălin Mareș

- Premieră în afara abonamentelor

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Duminică 10 martie 2019, ora 19.00 - Sala Studio

GOD IS A DJ de Falk Richter

Regia și muzica: Andrei Raicu

Traducere și adaptare: Iulia Rîpan

Mișcare scenică: Bogdan Olarson

Video design: Dimitris Palade

Costume: Cristina Milea

Muzică live: Andrei Gîjulete, Roxana Fânață

Distribuția: Andrei Gîjulete, Roxana Fânață, Cătălin Mareș

- spectacol  în afara abonamentelor

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Luni 11 martie 2019, ora 10.00 - Casa de Cultură

PROSTIA OMENEASCĂ (Drobul de sare) adaptare după Ion Creangă

Regia: Andrei Mihalache

Muzica originală: Dorin Griguță

Distribuţia: Rora Demeter, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Tibor Székely/Romul Moruțan, Sergiu Tăbăcaru, Cristian But, Carol Erdös

- abonament ”Johan Ettinger”

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Marți 12 martie 2019, ora 10.00 - Casa de Cultură

PROSTIA OMENEASCĂ (Drobul de sare) adaptare după Ion Creangă

Regia: Andrei Mihalache

Muzica originală: Dorin Griguță

Distribuţia: Rora Demeter, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Tibor Székely/Romul Moruțan, Sergiu Tăbăcaru, Cristian But, Carol Erdös

- abonament ”Prichindel”

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Marți 12 martie 2019, ora 17.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

IM`PROGRAMA

Spectacol de improvizație pe teme școlare

Distribuția: Andrei Stan, Ioana Cheregi, Vlad Mureșan, Alexandra Odoroagă, Sergiu Tăbăcaru

- abonament ”Octavian Goga”

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Miercuri 13 martie 2019, ora 10.00 - Casa de Cultură

PROSTIA OMENEASCĂ (Drobul de sare) adaptare după Ion Creangă

Regia: Andrei Mihalache

Muzica originală: Dorin Griguță

Distribuţia: Rora Demeter, Vlad Mureșan, Carmen Frățilă, Dana Moisuc, Tibor Székely/Romul Moruțan, Sergiu Tăbăcaru, Cristian But, Carol Erdös

- abonament ”Grigore Moisil”

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Joi 14 martie 2019, ora 18.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

TĂRĂ(Z)BOI de Mariana Starciuc

Regia: Ovidiu Caița

Scenografia: Anda Pop

Muzica: Andrei Raicu

Light Design: Lucian Moga, Alexandru Dancu

Distribuția:

Crina Andriucă, Ioana Cheregi, Roxana Fânață, Andrei Gîjulete, Alexandra Odoroagă, Cătălin Mareș, Romul Moruțan, Stelian Roșian, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Raluca Mara, Anca Dogaru

Spectacolul face parte din proiectul Focus Drama: Ro, co-finanțat de AFCN

- abonament ”Mihai Eminescu”

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Duminică 17 martie 2019, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

DESCULŢ ÎN PARC de Neil Simon

Traducerea: Monica Anastase

Regia artistică: Laura Moldovan

Scenografia: Alexandru Radu

Distribuţia: Ioana Cheregi, Andrei Stan, Adriana Vaida, Cornel Miron, Vlad Mureșan, Cristian But

La saxofon: Dorin Petric

Spectacol în cadrul Campaniei Naționale ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI, eveniment organizat de UNITER, dedicat sprijinirii artiştilor cu probleme de sănătate

- preț bilet 25 lei

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Duminică 31 martie 2019, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

JANNA de Iaroslava Pulinovici

Traducerea: Raluca Rădulescu

Regia: Dumitru Acriș

Scenografia: Cristian Gătina

Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu

Distribuția: Adriana Vaida, Vlad Mureșan, Crina Andriucă, Radu Botar, Anca Similar, Dorina Nemeș, Cătălin Mareș, Sorin Oros, Ioana Cheregi, Andrei Stan, Ciprian Vultur, Lucia Maria Racșan, Roxana Fânață, Maya Katerina Pop

Premieră - abonament ”Ștefan Mareș”

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

Informații și bilete:

Agenția Teatrală, str. Horea nr. 6 | 0261712106 | agentie.teatruldenord@gmail.com
Bilete online: https://www.biletmaster.ro 

www.teatruldenord.ro

⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂⁂

PREŢURILE BILETELOR:

Sala Mare

zona A/zona B/zona C/zona D

PREMIERĂ:                                        

45 lei/40 lei/35 lei/18 lei

bilet pentru adulţi:                                        

35 lei/30 lei/25 lei/10 lei

bilet pentru pensionari, studenţi, elevi V-XII:      

30 lei/25 lei/18 lei/10 lei

bilet pentru elevii claselor I-IV şi preşcolari:       

10 lei

Sala Studio

18 lei

PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2019
PROGRAMUL LUNII MAI - 2019
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2019
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2019
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2019
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2019
50 de ani de la înființarea Teatrului de Nord
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2018
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2018
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2018
PROGRAMUL LUNII SEPTEMBRIE - 2018
STAGIUNEA 2018 - 2019
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2018
PROGRAMUL LUNII MAI - 2018
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2018
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2018
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2018
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2018
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2017
STAGIUNEA 2017 - 2018
PROGRAMUL LUNII SEPTEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2017
CARAVANA DOCUART
PROGRAMUL LUNII MAI 2017
PROGRAMUL LUNII APRILIE 2017
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2017
CASA DE PE GRANIȚĂ - spectacol invitat
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2016
STAGIUNEA 2016 - 2017
ABONAMENTELE STAGIUNII 2016 - 2017
FESTIVALUL DE TEATRU INTERACT
PROGRAMUL LUNII IUNIE- 2016
SPECTACOL INVITAT
PROGRAMUL LUNII MAI - 2016
DISPARIȚIA
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2016
Parteneriat în cadrul comunității OMNIPASS
ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2016
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2016
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2016
Festivalului Internaţional de Teatru pentru Studenţi SPOT
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2015
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2015

Parteneri media
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft