Bilete online
Program ... - 31 Mai 2018
1 2 3 4 5 6 >>
VISUL UNEI NOPŢI DE VARĂ

Duminica
20 Mai 2018 19:00

Luni
21 Mai 2018 19:00

Marti
22 Mai 2018 19:00
Regia: Ovidiu Caița Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Distribuția: Tezeu – Romul Moruțan Hipolita - Alina Negrău Egeu – Carol Erdös Hermia - Raluca Mara L
TALK SHOW

Vineri
11 Mai 2018 18:00
Vocatia, visul personal sunt cheia eliberării noastre ca oameni, sunt energia care ne face să creăm cu bucurie. Omul caută acel ceva care să-l facă fericit, care să-l ridice dincolo de supraviețuire. Multă lume rămâne doar la stadiul
CENUŞĂREASA
Miercuri
2 Mai 2018 10:00
la Carei

Miercuri
2 Mai 2018 11:15
la Carei

Miercuri
9 Mai 2018 10:00
la Tășnad

Miercuri
9 Mai 2018 11:15
la Tășnad

Marti
22 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Marti
22 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Miercuri
23 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Miercuri
23 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Joi
24 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Joi
24 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Vineri
25 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Vineri
25 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Marti
29 Mai 2018 10:00
Adaptarea şi regia: Andrei Mihalache Scenografia: Cristian Gătina Coregrafia: Gabriela Tănase      Distribuţia: Cenuşăreasa - Alina Negrău/Dorina Nemeş Naşa - Carmen Frăţilă Povestitorul - Lucia Maria Racșan Maşt
AVIOANE DE HÂRTIE

Sambata
28 Apr 2018 19:00

Marti
15 Mai 2018 19:00
Sala Studio

Joi
17 Mai 2018 19:00
Sala Studio
Teatrul de Nord - Sala StudioRegia: Carmen Frățilă Scenografia: Cristian Gătina   Distribuția: Lena - Andy Varga Miki - Darius Popa Bobo - Darius Vîlcu Alex - Narcis Blideran Laura - Cynthia Faur Andra - Jennifer Cristina Mes
O NOAPTE FURTUNOASĂ

Duminica
1 Apr 2018 19:00

Marti
3 Apr 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Luni
16 Apr 2018 17:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Joi
26 Apr 2018 17:00
abonament ”Liviu Rebreanu”

Miercuri
2 Mai 2018 18:00
la Carei

Duminica
6 Mai 2018 19:00
abonament ”Vasile Savinescu”

Miercuri
9 Mai 2018 17:00
la Tășnad

Marti
29 Mai 2018 17:00
abonament ”Ion Creangă”

Miercuri
30 Mai 2018 17:00
abonament ”Octavian Goga”

Joi
31 Mai 2018 19:00
abonament ”Radu Sas” și ”Ioan Slavici”
Regia: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Muzica: Dorin Griguță Coregrafia: Gabriela Tănase Distribuţia: Jupân Dumitrache - Romul Moruțan Nae Ipingescu - Stelian Roșian Veta - Alina Negrău Ziţa - Dorina Nemeș Chiriac
CONSILIU DE FAMILIE

Duminica
4 Mar 2018 19:00

Marti
6 Mar 2018 17:00
abonament ”Ioan Slavici”

Duminica
18 Mar 2018 19:00
abonament ”Vasile Savinecu”

Joi
19 Apr 2018 19:00
abonament ”Radu Sas”

Vineri
4 Mai 2018 17:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Sambata
5 Mai 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor
Traducerea: Luminița Răuț-Voina Regia: Theodor-Cristian Popescu Scenografia: Bogdan Spătaru Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Concept percuție: Gabriel Koka, Cserey Csaba   Distribuția: Jimena - Ioana Cheregi Gonzalo
NEBUNUL ȘI CĂLUGĂRIȚA

Duminica
4 Feb 2018 19:00

Marti
6 Feb 2018 17:00
Sala Studio

Duminica
18 Feb 2018 19:00
Sala Studio - spectacol în afara abonamentelor

Vineri
20 Apr 2018 19:00
Sala Studio - spectacol ales în abonamente

Sambata
21 Apr 2018 19:00
Sala Studio - spectacol ales în abonamente

Duminica
29 Apr 2018 19:00
Sala Studio - spectacol în afara abonamentelor
Regia artistică: Vadas Lászlo Scenografia: Albert Alpár Dramaturg: Maria Chirilă  Distribuția: Ciprian Vultur Roxana Fânață Stelian Roșian  Alina Negrău Cătălin Mareș Radu Botar Tibor Székely
SCUFIŢA ROŞIE

Luni
22 Ian 2018 10:00

Luni
22 Ian 2018 11:15
la Tășnad

Joi
15 Feb 2018 10:00
la Carei

Joi
15 Feb 2018 11:15
la Carei

Sambata
24 Feb 2018 11:00
spectacol în afara abonamentelor

Luni
5 Mar 2018 10:00
abonament ”Livia Ungureanu”

Luni
5 Mar 2018 11:15
abonament ”George Coșbuc”

Sambata
10 Mar 2018 10:00
Baia Mare

Sambata
10 Mar 2018 11:30
Baia Mare

Luni
12 Mar 2018 10:00
abonament ”Johan Ettinger”

Luni
12 Mar 2018 11:15
abonament ”Vasile Alecsandri”

Duminica
18 Mar 2018 11:00
spectacol în afara abonamentelor

Marti
20 Mar 2018 10:15
abonament ”Petre Ispirescu”

Marti
20 Mar 2018 10:00
abonament ”Prichindel”

Marti
17 Apr 2018 10:00
abonament ”George Topîrceanu”

Marti
17 Apr 2018 11:15
abonament ”I.L. Caragiale”

Miercuri
18 Apr 2018 10:00
abonament ”Avram Iancu”

Miercuri
18 Apr 2018 11:15
abonament ”Vasile Blaga”

Joi
26 Apr 2018 10:00
abonament ”Marcel Mirea”

Joi
3 Mai 2018 10:00
abonament ”Grigore Moisil I”

Joi
3 Mai 2018 11:15
abonament ”Grigore Moisil II”

Marti
8 Mai 2018 10:00
abonament ”Frații Grimm”

Marti
8 Mai 2018 11:15
abonament ”Mihail Sadoveanu”
Adaptare liberă după Fraţii Grimm    Adaptarea şi regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Muzica: Dorin Griguță   Distribuţia: Scufiţa Roşie - Anca Dogaru Mama,
ILUZII

Duminica
14 Ian 2018 19:00

Marti
16 Ian 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Joi
8 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Sambata
24 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Marti
27 Mar 2018 19:00
Spectacol în cadrul Campaniei Naționale ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI

Sambata
12 Mai 2018 19:00
Festivalul Internațional de Teatru Nou, Arad
Traducere din limba rusă: Bogdan Budeș Regia: Cristian Ban Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu   Distribuția: Prima femeie – Raluca Mara A doua femeie – Ioana Cheregi Primul bărbat – Romu
ALMOST, MAINE

Duminica
10 Dec 2017 19:00

Sambata
9 Dec 2017 19:00
Avanpremieră - spectacol în afara abonamentelor

Luni
11 Dec 2017 17:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Marti
12 Dec 2017 17:00
abonament ”Ioan Slavici”

Joi
18 Ian 2018 19:00

Luni
22 Ian 2018 17:00
la Tășnad

Luni
5 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Joi
15 Feb 2018 18:00
la Carei

Joi
22 Mar 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor
Regia: Theo Marton Scenografia: Bogdan SpătaruTraducerea: Cristi JuncuMuzica: Sebastian Tătar, Laura Mihalache   Distribuția: Lendall - Ciprian Vultur East - Stelian Roșian Jimmy - Cătălin Mareș Dave - Andrei Stan Stev
Fabula se referă și la tine

Marti
7 Nov 2017 10:00

Marti
7 Nov 2017 11:15

Miercuri
8 Nov 2017 10:00

Miercuri
8 Nov 2017 11:15

Luni
13 Nov 2017 11:00
la Tășnad

Miercuri
13 Dec 2017 10:00

Miercuri
13 Dec 2017 11:30
spectacol oferit copiilor din centrele de plasament

Joi
14 Dec 2017 10:00

Joi
14 Dec 2017 11:15

Marti
19 Dec 2017 10:00

Miercuri
17 Ian 2018 10:00
la Carei

Miercuri
17 Ian 2018 11:15
la Carei

Joi
25 Ian 2018 10:00
abonament ”Vasile Blaga”

Joi
25 Ian 2018 11:15
abonament ”George Topîrceanu”

Luni
29 Ian 2018 11:00
abonament ”Livia Ungureanu”

Marti
30 Ian 2018 10:00
abonament ”I.L. Caragiale”

Marti
30 Ian 2018 11:15
abonament ”Petre Ispirescu”

Sambata
17 Feb 2018 10:00
la Baia Mare

Sambata
17 Feb 2018 11:30
la Baia Mare

Miercuri
14 Mar 2018 10:00
la Baia Mare

Miercuri
14 Mar 2018 11:30
la Baia Mare

Joi
15 Mar 2018 11:15
abonament ”Johan Ettinger”

Joi
15 Mar 2018 10:00
abonament ”Mihail Sadoveanu”

Luni
19 Mar 2018 10:00
abonament ”Grigore Moisil”

Luni
19 Mar 2018 11:15
abonament ”Grigore Moisil”, Negrești
Spectacol pentru copii mici și elevi din clasele I-IVConține poveștile: ”Fabula se referă și la tine”, ”Tăticul face întotdeanuna bine ce face” și ”Cât se poate de adevărat!”
Fata care a călcat pe pâine

Marti
7 Nov 2017 17:00

Marti
19 Dec 2017 11:30

Luni
19 Feb 2018 17:00
abonament ”Ion Creangă”

Joi
22 Feb 2018 17:00
abonament ”Liviu Rebreanu”
Spectacol pentru elevii din clasele V-VIIIConține poveștile: ”Fabula se referă și la tine”, ”Porcarul și fata de împărat”, ”Omul de zăpadă” și ”Fata care a călcat pe pâine”Coregraf
REVIZORUL

Duminica
29 Oct 2017 19:00

Vineri
27 Oct 2017 19:00
Avanpremieră - în afara abonamentelor

Marti
31 Oct 2017 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Duminica
5 Nov 2017 19:00
abonament ”Vasile Savinescu”

Joi
23 Nov 2017 19:00
abonament ”Radu Sas”

Duminica
25 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor
Regia artistică: László Vadas Dramaturg: Maria Chirilă Scenografia: Alpár Albert   Distribuția: Primarul - Cătălin Mareș Revizorul - Romul Moruțan Judecătorul - Ciprian Vultur Directorul spitalului
PETRICĂ ȘI LUPUL

Marti
17 Oct 2017 10:00

Marti
17 Oct 2017 11:15

Miercuri
18 Oct 2017 10:00

Miercuri
18 Oct 2017 10:15

Luni
11 Dec 2017 10:00

Luni
11 Dec 2017 11:15

Marti
12 Dec 2017 10:00

Marti
12 Dec 2017 11:15

Luni
19 Feb 2018 10:00
abonament ”Prichindel”

Luni
19 Feb 2018 11:15
abonament ”Avram Iancu”

Joi
22 Feb 2018 10:00
abonament ”Vasile Alecsandri”

Joi
22 Feb 2018 11:15
abonament ”Frații Grimm”
Spectacol prezentat de Teatrul Municipal Baia Mare - Secția Păpuși   Regie, text și scenariu: Iulian Bulancea Scenografie: Mihai Vălu   Cu: Carmen Bulancea Ruxandra Lăzărescu Vlad Crișan Iulian Bulancea   Basmul simf
ADEVĂRATA POVESTE A CELOR TREI PURCELUȘI

Marti
23 Mai 2017 10:00

Marti
23 Mai 2017 11:15

Miercuri
24 Mai 2017 10:00

Miercuri
24 Mai 2017 11:15

Joi
25 Mai 2017 10:00

Joi
25 Mai 2017 11:15

Luni
29 Mai 2017 10:00

Luni
29 Mai 2017 11:15

Marti
30 Mai 2017 10:00

Marti
30 Mai 2017 11:15

Miercuri
31 Mai 2017 10:00

Miercuri
31 Mai 2017 11:15

Joi
8 Iun 2017 10:00
la Teatrul Municipal Carei

Joi
8 Iun 2017 11:15
la Teatrul Municipal Carei

Joi
8 Iun 2017 12:30
la Teatrul Municipal Carei

Luni
12 Iun 2017 11:30
la Tășnad

Marti
13 Iun 2017 10:00
abonament ”Marcel Mirea”
Regia artistică și scenografia: Marius Costache   Distribuția: lupul Alexandru L. Lupu, inculpat - Cristian But ariciul Mihnea Țeposu, judecător - Cornel Miron porcul Florențiu Aurelian Tobă, unic supraviețuitor - Lucia
IM`PROGRAMA

Joi
18 Mai 2017 15:00

Joi
18 Mai 2017 17:00

Marti
23 Mai 2017 17:00

Marti
23 Mai 2017 15:00

Miercuri
24 Mai 2017 17:00

Joi
25 Mai 2017 17:00

Luni
29 Mai 2017 17:00

Marti
30 Mai 2017 15:00

Miercuri
8 Nov 2017 17:00

Luni
20 Nov 2017 17:00

Miercuri
22 Nov 2017 17:00

Miercuri
17 Ian 2018 18:00
la Carei

Miercuri
18 Apr 2018 17:00
SPECTACOL DE IMPROVIZAȚIE PE TEME SCOLAREcu:Ioana CheregiVlad MureșanCristian IorgaSergiu TăbăcaruCristian ButAndrei Stan - realizator Dragi elevi! De câte ori n-ați avut coșmaruri în nopțile dinaintea tezelor la Limba și lite
D`ALE CARNAVALULUI

Duminica
30 Apr 2017 19:00

Duminica
21 Mai 2017 19:00

Luni
22 Mai 2017 17:00

Marti
13 Iun 2017 17:00
abonament ”Ioan Slavici”

Marti
29 Aug 2017 19:00
la Festivalul ”Bucureștii lui Caragiale” - Parcul Cișmigiu, București

Marti
12 Sept 2017 19:00
la Festivalul Internațional de Teatru Turda, Teatrul ”Aureliu Manea”
Regia artistică: ANDREI MIHALACHE Scenografia: ALEXANDRU RADU Pregătirea muzicală: DORIN GRIGUȚĂCoregrafia: GABRIELA TĂNASE    Persoanele (în ordinea autorului):   NAE GIRIMEA, frizer și subchirurg - SORIN OROS IANC
DESCULȚ ÎN PARC

Duminica
23 Apr 2017 19:00

Luni
8 Mai 2017 17:00

Marti
9 Mai 2017 17:00

Vineri
19 Mai 2017 19:00

Duminica
22 Oct 2017 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Duminica
19 Nov 2017 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Vineri
16 Mar 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor
Traducerea: Monica Anastase Regia: Laura Moldovan Scenografia: Alexandru Radu Distribuția: Corie Bratter - Ioana Cheregi Paul Bratter - Andrei Stan Ethel Banks - Adriana Vaida Victor Velasco - Cornel Miron Omul de la telefoane - Vlad Mureșa
AI PROMIS, TE ROG SĂ MORI!

Duminica
19 Mar 2017 19:00

Marti
28 Mar 2017 19:00

Duminica
2 Apr 2017 19:00
Regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Maria Botar   Distribuţia: Camil Smântână-Beclean - Vasile Blaga Aurica Smântână - Carmen Frățilă Doctorul Petrică - Romul Moruțan Andrei Țarălungă - Corne
LUMÂNĂRARUL

Duminica
19 Feb 2017 19:00

Luni
20 Feb 2017 16:00

Joi
23 Feb 2017 16:00

Duminica
26 Feb 2017 19:00

Luni
27 Feb 2017 16:00

Marti
28 Feb 2017 16:00
Traducere și adaptare pentru scenă de Smaranda Bratu Elian Regia artistică: Marius Costache Scenografia: Cristian Gătina   Distribuția: BONIFACIU, negustor bătrân şi îndrăgostit - Sorin Oros BARTOLOMEU, ţicnit de patim
Calendar


Alegeti perioada
intre
si

   toate


Septembrie 2018
Octombrie 2018
Noiembrie 2018


Arhiva
August 2018
< Iulie 2018
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft