Bilete online
Program ... - 30 Sept 2018
1 2 3 4 5 6 >>
Rețeta perfecțiunii în foarte mulți pași care nu duc nicăieri

Duminica
16 Sept 2018 19:00

Luni
17 Sept 2018 19:00
Reteta perfecțiunii în foarte multi pași care nu duc nicăieriUn teatrul fizic de Andrea GavriliuScenografie: Alexandru Petre Muzică: Mihai Dobre Asistent coregrafie: Roxana Fânață Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Distr
Focus Drama: Ro

Sambata
15 Sept 2018 19:00

Joi
20 Sept 2018 19:00
anunțara câștigătorilor
Concursul de dramarugie Focus Drama:Ro a ajuns la final   Teatrul de Nord Satu Mare a lansat la începutul lunii iulie concursul de dramaturgie Focus Drama:Ro, cu tema „Diferitele generații în căutarea diferite
JANNA sau MÂINE VA FI O NOUĂ ZI

Duminica
19 Aug 2018 19:00
În perioada 13 - 19 august 2018 secția română a Teatrului de Nord participă la un experiment inedit: Laboratorul teatral coordonat de regizorul rus Oleg Loevski. Nikolai Ruski, Nikita Betehtin și Dumitru Acri
PRINȚESA DE CARTIER

Sambata
18 Aug 2018 18:00
În perioada 13 - 19 august 2018 secția română a Teatrului de Nord participă la un experiment inedit: Laboratorul teatral coordonat de regizorul rus Oleg Loevski. Nikolai Ruski, Nikita Betehtin și Dumitru Acriș, tinerii regizorii inv
CHIBRITURI

Sambata
18 Aug 2018 20:00
În perioada 13 - 19 august 2018 secția română a Teatrului de Nord participă la un experiment inedit: Laboratorul teatral coordonat de regizorul rus Oleg Loevski. Nikolai Ruski, Nikita Betehtin și Dumitru Acri
VISUL UNEI NOPŢI DE VARĂ

Duminica
20 Mai 2018 19:00

Luni
21 Mai 2018 19:00

Marti
22 Mai 2018 19:00

Marti
5 Iun 2018 20:00
la Târgu Jiu, Festivalul Național de Teatru ”Zilele Elvira Godeanu”
VISUL UNEI NOPŢI DE VARĂ de William ShakespeareRegia: Ovidiu Caița Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Distribuția: Tezeu – Romul Moruțan Hipolita - Alina Negrău
TALK SHOW

Vineri
11 Mai 2018 18:00
Vocatia, visul personal sunt cheia eliberării noastre ca oameni, sunt energia care ne face să creăm cu bucurie. Omul caută acel ceva care să-l facă fericit, care să-l ridice dincolo de supraviețuire. Multă lume rămâne doar la stadiul
CENUŞĂREASA
Miercuri
2 Mai 2018 10:00
la Carei

Miercuri
2 Mai 2018 11:15
la Carei

Miercuri
9 Mai 2018 10:00
la Tășnad

Miercuri
9 Mai 2018 11:15
la Tășnad

Marti
22 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Marti
22 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Miercuri
23 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Miercuri
23 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Joi
24 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Joi
24 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Vineri
25 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Vineri
25 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Marti
29 Mai 2018 10:00
CENUŞĂREASA, adaptare după Fraţii Grimm şi Charles Perrault- reluare -Adaptarea şi regia: Andrei Mihalache Scenografia: Cristian Gătina Coregrafia: Gabriela Tănase      Distribuţia: Cenuşăreasa - Alina Negrău/Dorin
AVIOANE DE HÂRTIE

Sambata
28 Apr 2018 19:00

Marti
15 Mai 2018 19:00
Sala Studio

Joi
17 Mai 2018 19:00
Sala Studio
Teatrul de Nord - Sala StudioRegia: Carmen Frățilă Scenografia: Cristian Gătina   Distribuția: Lena - Andy Varga Miki - Darius Popa Bobo - Darius Vîlcu Alex - Narcis Blideran Laura - Cynthia Faur Andra - Jennifer Cristina Mes
O NOAPTE FURTUNOASĂ

Duminica
1 Apr 2018 19:00

Marti
3 Apr 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Luni
16 Apr 2018 17:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Joi
26 Apr 2018 17:00
abonament ”Liviu Rebreanu”

Miercuri
2 Mai 2018 18:00
la Carei

Duminica
6 Mai 2018 19:00
abonament ”Vasile Savinescu”

Miercuri
9 Mai 2018 17:00
la Tășnad

Marti
29 Mai 2018 17:00
abonament ”Ion Creangă”

Miercuri
30 Mai 2018 17:00
abonament ”Octavian Goga”

Joi
31 Mai 2018 19:00
abonament ”Radu Sas” și ”Ioan Slavici”

Sambata
30 Iun 2018 20:00
la Teatrul ”Aureliu Manea”, Festivalul Internațional de Teatru de la Turda
Regia: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Muzica: Dorin Griguță Coregrafia: Gabriela Tănase Distribuţia: Jupân Dumitrache - Romul Moruțan Nae Ipingescu - Stelian Roșian Veta - Alina Negrău Ziţa - Dorina Nemeș Chiriac
CONSILIU DE FAMILIE

Duminica
4 Mar 2018 19:00

Marti
6 Mar 2018 17:00
abonament ”Ioan Slavici”

Duminica
18 Mar 2018 19:00
abonament ”Vasile Savinecu”

Joi
19 Apr 2018 19:00
abonament ”Radu Sas”

Vineri
4 Mai 2018 17:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Sambata
5 Mai 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor
Traducerea: Luminița Răuț-Voina Regia: Theodor-Cristian Popescu Scenografia: Bogdan Spătaru Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Concept percuție: Gabriel Koka, Cserey Csaba   Distribuția: Jimena - Ioana Cheregi Gonzalo
NEBUNUL ȘI CĂLUGĂRIȚA

Duminica
4 Feb 2018 19:00

Marti
6 Feb 2018 17:00
Sala Studio

Duminica
18 Feb 2018 19:00
Sala Studio - spectacol în afara abonamentelor

Vineri
20 Apr 2018 19:00
Sala Studio - spectacol ales în abonamente

Sambata
21 Apr 2018 19:00
Sala Studio - spectacol ales în abonamente

Duminica
29 Apr 2018 19:00
Sala Studio - spectacol în afara abonamentelor
Regia artistică: Vadas Lászlo Scenografia: Albert Alpár Dramaturg: Maria Chirilă  Distribuția: Ciprian Vultur Roxana Fânață Stelian Roșian  Alina Negrău Cătălin Mareș Radu Botar Tibor Székely
SCUFIŢA ROŞIE

Luni
22 Ian 2018 10:00

Luni
22 Ian 2018 11:15
la Tășnad

Joi
15 Feb 2018 10:00
la Carei

Joi
15 Feb 2018 11:15
la Carei

Sambata
24 Feb 2018 11:00
spectacol în afara abonamentelor

Luni
5 Mar 2018 10:00
abonament ”Livia Ungureanu”

Luni
5 Mar 2018 11:15
abonament ”George Coșbuc”

Sambata
10 Mar 2018 10:00
Baia Mare

Sambata
10 Mar 2018 11:30
Baia Mare

Luni
12 Mar 2018 10:00
abonament ”Johan Ettinger”

Luni
12 Mar 2018 11:15
abonament ”Vasile Alecsandri”

Duminica
18 Mar 2018 11:00
spectacol în afara abonamentelor

Marti
20 Mar 2018 10:15
abonament ”Petre Ispirescu”

Marti
20 Mar 2018 10:00
abonament ”Prichindel”

Marti
17 Apr 2018 10:00
abonament ”George Topîrceanu”

Marti
17 Apr 2018 11:15
abonament ”I.L. Caragiale”

Miercuri
18 Apr 2018 10:00
abonament ”Avram Iancu”

Miercuri
18 Apr 2018 11:15
abonament ”Vasile Blaga”

Joi
26 Apr 2018 10:00
abonament ”Marcel Mirea”

Joi
3 Mai 2018 10:00
abonament ”Grigore Moisil I”

Joi
3 Mai 2018 11:15
abonament ”Grigore Moisil II”

Marti
8 Mai 2018 10:00
abonament ”Frații Grimm”

Marti
8 Mai 2018 11:15
abonament ”Mihail Sadoveanu”
Adaptare liberă după Fraţii Grimm    Adaptarea şi regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Muzica: Dorin Griguță   Distribuţia: Scufiţa Roşie - Anca Dogaru Mama,
ILUZII

Duminica
14 Ian 2018 19:00

Marti
16 Ian 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Joi
8 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Sambata
24 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Marti
27 Mar 2018 19:00
Spectacol în cadrul Campaniei Naționale ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI

Sambata
12 Mai 2018 19:00
Festivalul Internațional de Teatru Nou, Arad

Sambata
2 Iun 2018 22:00
la Baia Mare, Festivalul Internațional de Teatru Atelier
Traducere din limba rusă: Bogdan Budeș Regia: Cristian Ban Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu   Distribuția: Prima femeie – Raluca Mara A doua femeie – Ioana Cheregi Primul bărbat – Romu
ALMOST, MAINE

Duminica
10 Dec 2017 19:00

Sambata
9 Dec 2017 19:00
Avanpremieră - spectacol în afara abonamentelor

Luni
11 Dec 2017 17:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Marti
12 Dec 2017 17:00
abonament ”Ioan Slavici”

Joi
18 Ian 2018 19:00

Luni
22 Ian 2018 17:00
la Tășnad

Luni
5 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Joi
15 Feb 2018 18:00
la Carei

Joi
22 Mar 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor
ALMOST, MAINE de John CarianiRegia: Theo Marton Scenografia: Bogdan SpătaruTraducerea: Cristi JuncuMuzica: Sebastian Tătar, Laura Mihalache   Distribuția: Lendall - Ciprian Vultur East - Stelian Roșian Jimmy - Cătăli
Fabula se referă și la tine

Marti
7 Nov 2017 10:00

Marti
7 Nov 2017 11:15

Miercuri
8 Nov 2017 10:00

Miercuri
8 Nov 2017 11:15

Luni
13 Nov 2017 11:00
la Tășnad

Miercuri
13 Dec 2017 10:00

Miercuri
13 Dec 2017 11:30
spectacol oferit copiilor din centrele de plasament

Joi
14 Dec 2017 10:00

Joi
14 Dec 2017 11:15

Marti
19 Dec 2017 10:00

Miercuri
17 Ian 2018 10:00
la Carei

Miercuri
17 Ian 2018 11:15
la Carei

Joi
25 Ian 2018 10:00
abonament ”Vasile Blaga”

Joi
25 Ian 2018 11:15
abonament ”George Topîrceanu”

Luni
29 Ian 2018 11:00
abonament ”Livia Ungureanu”

Marti
30 Ian 2018 10:00
abonament ”I.L. Caragiale”

Marti
30 Ian 2018 11:15
abonament ”Petre Ispirescu”

Sambata
17 Feb 2018 10:00
la Baia Mare

Sambata
17 Feb 2018 11:30
la Baia Mare

Miercuri
14 Mar 2018 10:00
la Baia Mare

Miercuri
14 Mar 2018 11:30
la Baia Mare

Joi
15 Mar 2018 11:15
abonament ”Johan Ettinger”

Joi
15 Mar 2018 10:00
abonament ”Mihail Sadoveanu”

Luni
19 Mar 2018 10:00
abonament ”Grigore Moisil”

Luni
19 Mar 2018 11:15
abonament ”Grigore Moisil”, Negrești
Spectacol pentru copii mici și elevi din clasele I-IVConține poveștile: ”Fabula se referă și la tine”, ”Tăticul face întotdeanuna bine ce face” și ”Cât se poate de adevărat!”
Fata care a călcat pe pâine

Marti
7 Nov 2017 17:00

Marti
19 Dec 2017 11:30

Luni
19 Feb 2018 17:00
abonament ”Ion Creangă”

Joi
22 Feb 2018 17:00
abonament ”Liviu Rebreanu”
Spectacol pentru elevii din clasele V-VIIIConține poveștile: ”Fabula se referă și la tine”, ”Porcarul și fata de împărat”, ”Omul de zăpadă” și ”Fata care a călcat pe pâine”Coregraf
REVIZORUL

Duminica
29 Oct 2017 19:00

Vineri
27 Oct 2017 19:00
Avanpremieră - în afara abonamentelor

Marti
31 Oct 2017 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Duminica
5 Nov 2017 19:00
abonament ”Vasile Savinescu”

Joi
23 Nov 2017 19:00
abonament ”Radu Sas”

Duminica
25 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor
Regia artistică: László Vadas Dramaturg: Maria Chirilă Scenografia: Alpár Albert   Distribuția: Primarul - Cătălin Mareș Revizorul - Romul Moruțan Judecătorul - Ciprian Vultur Directorul spitalului
PETRICĂ ȘI LUPUL

Marti
17 Oct 2017 10:00

Marti
17 Oct 2017 11:15

Miercuri
18 Oct 2017 10:00

Miercuri
18 Oct 2017 10:15

Luni
11 Dec 2017 10:00

Luni
11 Dec 2017 11:15

Marti
12 Dec 2017 10:00

Marti
12 Dec 2017 11:15

Luni
19 Feb 2018 10:00
abonament ”Prichindel”

Luni
19 Feb 2018 11:15
abonament ”Avram Iancu”

Joi
22 Feb 2018 10:00
abonament ”Vasile Alecsandri”

Joi
22 Feb 2018 11:15
abonament ”Frații Grimm”
Spectacol prezentat de Teatrul Municipal Baia Mare - Secția Păpuși   Regie, text și scenariu: Iulian Bulancea Scenografie: Mihai Vălu   Cu: Carmen Bulancea Ruxandra Lăzărescu Vlad Crișan Iulian Bulancea   Basmul simf
ADEVĂRATA POVESTE A CELOR TREI PURCELUȘI

Marti
23 Mai 2017 10:00

Marti
23 Mai 2017 11:15

Miercuri
24 Mai 2017 10:00

Miercuri
24 Mai 2017 11:15

Joi
25 Mai 2017 10:00

Joi
25 Mai 2017 11:15

Luni
29 Mai 2017 10:00

Luni
29 Mai 2017 11:15

Marti
30 Mai 2017 10:00

Marti
30 Mai 2017 11:15

Miercuri
31 Mai 2017 10:00

Miercuri
31 Mai 2017 11:15

Joi
8 Iun 2017 10:00
la Teatrul Municipal Carei

Joi
8 Iun 2017 11:15
la Teatrul Municipal Carei

Joi
8 Iun 2017 12:30
la Teatrul Municipal Carei

Luni
12 Iun 2017 11:30
la Tășnad

Marti
13 Iun 2017 10:00
abonament ”Marcel Mirea”
Regia artistică și scenografia: Marius Costache   Distribuția: lupul Alexandru L. Lupu, inculpat - Cristian But ariciul Mihnea Țeposu, judecător - Cornel Miron porcul Florențiu Aurelian Tobă, unic supraviețuitor - Lucia
Calendar


Alegeti perioada
intre
si

   toate


Noiembrie 2018
Decembrie 2018
Ianuarie 2019


Arhiva
Octombrie 2018
< Septembrie 2018

Parteneri media
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft