Bilete online
Program ... - 30 Sept 2022
<< 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >>
NAPOLEON ERA FATĂ

Duminica
10 Dec 2000 19:00
STAGIUNEA 2000 - 2001 NAPOLEON ERA FATĂ adaptare de Sică Alexandrescu după M. Mayo   Regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Distribuţia: Anca Similar, Adrian Matioc, Adriana Vaida, Vasile Blaga, Ştefan
STAREA DE ASEDIU

Duminica
29 Oct 2000 00:00
STAGIUNEA 2000 - 2001  STAREA DE ASEDIU de Albert Camus Coregrafie si miscare scenică: Gabriela Tănase Decor si costume: Alexandru Radu Regia artistică: Andrei Mihalache premiera: 29 octombrie 2000  distribuţia:  CIUMA&
PROSTIA OMENEASCĂ

Marti
19 Sept 2000 10:00
STAGIUNEA 2000 - 2001  PROSTIA OMENEASCĂ  adaptare după Ion Creangă şi Anton Pann Regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Data premierei: 19.09.2000  Distribuţia: Soa
AL ŞASELEA CER

Miercuri
21 Iun 2000 19:00
STAGIUNEA 1999 - 2000 AL ŞASELEA CER de Louis Michel Colla Regia: Gelu Badea Scenografia: Cristian Gătina  Distribuţia: Nanou: Livia Ungureanu Victoria: Anca Similar Marie: Dana Moisuc Khaled: Ştefan Mareş François: loa
EXERCIŢII DE STIL

Vineri
9 Iun 2000 19:00
STAGIUNEA 1999 - 2000 EXERCIŢII DE STIL după Raymond Queneau un spectacol de Daniel Vulcu Distribuţia: Daniel Vulcu Paula Chirilă Adrian Matioc   muzica originală: Florian Chelu, Claudiu Frunză sonorizare şi coloana sonoră
DESPRE EFECTUL DĂUNĂTOR AL TUTUNULUI

Sambata
22 Apr 2000 19:00
STAGIUNEA 1999 - 2000 DESPRE EFECTUL DĂUNĂTOR AL TUTUNULUI după A. P. Cehov Spectacol conceput, realizat şi interpretat de Sorin Oros   lumini: Mihai Zima Sunet: Robert Costea Machiaj: Iulia Ugocsan
PEPE & SÂNZI

Duminica
19 Mar 2000 11:00
STAGIUNEA 1999 - 2000 PEPE & SÂNZI după Vasile Alecsandri   Muzical după feeria naţională „Sânziana şi Pepelea” de Vasile Alecsandri Regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu M
O SCRISOARE PIERDUTĂ

Duminica
19 Dec 1999 19:00
STAGIUNEA 1999 - 2000 O SCRISOARE PIERDUTĂ de I.L.Caragiale Regia artistică: Cristian Ioan Asistent regie: Anca Similar Scenografia: Alexandru Radu Costume: Doina Antemir Distribuţia: Ștefan Tipătescu: Daniel Vulcu Agamemnon Dandana
CEI TREI PURCELUŞI

Vineri
5 Nov 1999 11:00
STAGIUNEA 1999 - 2000 CEI TREI PURCELUŞI adaptare după Walt Disney Regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Distribuţia: Groşan: Rora Demeter Râmaru: Adriana Vaida Vieri: Monic
TOP SECRET

Duminica
24 Oct 1999 19:00
STAGIUNEA 1999 - 2000 TOP SECRET de Marc Camoletti Traducător: Zeno Fodor Regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu  Distribuţia:  Beatrice - Dana Moisuc Şeful recepţiei - Adrian Matioc Călugăr 1 - Ra
DOAMNĂ ÎN VÂRSTĂ PENTRU ROLUL SOŢIEI LUI DOSTOIEVSKI

Duminica
19 Sept 1999 19:00
STAGIUNEA 1999 - 2000 DOAMNĂ  ÎN  VÂRSTĂ PENTRU ROLUL  SOŢIEI  LUI  DOSTOIEVSKIde Eduard Radzinski Un spectacol de Oana Leahu Distribuţia: Bătrâna - Livia Ungureanu Regizorul - Sorin Oros Umbra -
FATA BABEI ŞI FATA MOŞNEAGULUI

Joi
22 Apr 1999 11:00
STAGIUNEA 1998 - 1999 FATA BABEI ŞI FATA MOŞNEAGULUI de Ion Creangă Versiunea scenică: Andrei Mihalache Regia: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase  Distribuţia: Fata Moşneagului - Gabriela
REVIZORUL

Duminica
18 Apr 1999 00:00
STAGIUNEA 1988 - 1999 REVIZORUL de N.V. Gogol Adaptare: Adina Zeev Regia: Adrian Lupu Scenografia: T. Th. Ciupe Distribuţia: Primarul - Constantin Dumitra Soţia lui - Dana Moisuc Fiica lui - Rora Demeter Directorul spitalului - Marcel Mire
ROMEO ŞI JULIETA

Duminica
7 Feb 1999 19:00
STAGIUNEA 1998 - 1999 ROMEO ŞI JULIETA de William Shakespeare Regia: Péter Tömöry Decor: Schultz Stefan Axel Costume: Judit Kóthay Dobre Muzica: Horváth Károly  Distribuţia: Escalus - Carol Erd
CAROL

Duminica
13 Dec 1998 19:00
STAGIUNEA 1998 - 1999 CAROL de Slawomir Mrozek Regia: Carol Erdös Scenografia: Adrian Sulyok  Distribuţia: Oculistul - Ioan Ardelean Nepotul - Sorin Oros Bunicul - Emanuel Petran  Sunet: Robert CosteaLumini: Ioan Dindilig
MOŞ TEACĂ

Vineri
6 Nov 1998 10:00
STAGIUNEA 1998 - 1999 MOŞ TEACĂ  după Anton Bacalbaşa şi George Brăescu Adaptarea: Andrei Mihalache Regia: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Distribuţia: Moş Teacă: Marcel Mirea Colonelul: C-tin Dumitra Plutonier
ROBESPIERRE

Joi
24 Sept 1998 19:00
STAGIUNEA 1998 - 1999ROBESPIERRE de George Astaloş  Regia: Cristian Ioan Decor: Alexandru Radu Costume: Doina Antemir Ilustraţie muzicală: Cristian Ioan Data premierei: 24 septembrie 1998 Distribuţia: Robespierre - Daniel Vulcu
AFACEREA ŢIGARETA III

Duminica
17 Mai 1998 19:00
STAGIUNEA 1997 - 1998AFACEREA ŢIGARETA IIIcabaret politic pe text de Mircea Chirilă  Regia: Daniel Vulcu Acompaniament muzical: Radu Lup Distribuţia: Adriana Vaida, Carmen  Frăţilă, Monica Păşcuţă, Marcel Mirea, Adrian Matioc
CHIRIŢA SE ÎNTOARCE

Marti
5 Mai 1998 19:00
STAGIUNEA 1997 - 1998CHIRIŢA SE ÎNTOARCE  adaptare după Vasile Alecsandri  Regia: Andrei Mihalache Decor şi costume: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Direcţia muzicală: Tomis Tache Distribuţia: Cucoana Chiriţa
PRINŢESA ADORMITĂ

Miercuri
15 Apr 1998 11:00
STAGIUNEA 1997 - 1998PRINŢESA ADORMITĂadaptare după Charles Perrault  Regia artistică: Oana LeahuDecor şi costume: Alexandru Radu Ilustraţia muzicală: Annamaria Manfredi şi Oana Leahu Coregrafia: Gabriela TănaseDistribuţia: Marcel
Calendar


Alegeti perioada
intre
si

   toate


Iunie 2024
Iulie 2024
August 2024


Arhiva
Mai 2024
< Aprilie 2024

Parteneri media
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft