Bilete online

Spectacole curente
JANNA

Sambata
19 Oct 2019 19:00

Sambata
19 Oct 2019 18:00
București, Festivalul Național de Teatru - Teatrul Odeon, Sala Majestic
JANNA de Iaroslava Pulinovici Regia: Dumitru Acriș Traducerea: Raluca Rădulescu Scenografia: Cristian Gătina Mișcare scenică: Roxana Fânață Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Video design: Virgil Puiac Dist
VISUL UNEI NOPŢI DE VARĂ

Duminica
10 Nov 2019 19:00
VISUL UNEI NOPŢI DE VARĂ de William ShakespeareRegia: Ovidiu Caița Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Distribuția: Tezeu – Romul Moruțan Hipolita - Alina Negrău
PRINȚESA DE CARTIER

Duminica
24 Nov 2019 19:00
PRINȚESA DE CARTIER de Andrei Ivanov Regia: Nikita Betehtin Traducerea: Raluca Rădulescu Scenografia: Cristian Gătina                  

www.sorinoros.ro
transfest@yahoo.com

Data şi locul naşterii: 1 decembrie 1967, Cluj Napoca

  • Actor (Mai 1997 - prezent)
  • Preşedintele asociaţiei culturale TransFestSilvania Theatrum (2005 - prezent)
  • Manager General – Director – Teatrul de Nord Satu Mare, iunie 2013 - iulie 2014

Studii:

  • Universitatea „Babeş-Bolyai” Cluj Napoca, Facultatea de Litere, Departamentul de Teatru - specializarea Masterat în Arta Actorului (2001-2003)
  • Universitatea „Babeş-Bolyai” Cluj Napoca, Facultatea de Litere, Departamentul de Teatru – specializarea Arta Actorului, clasa prof. Marius Bodochi, asistent Dorin Andone (1993-1997)
  • Liceul de filologie-istorie „Ady-Şincai” Cluj Napoca
  • Şcoala generală nr. 21 Cluj Napoca

  • Diploma de master în teatru cu lucrarea „Hamletul de provincie cehovian în dialog cu Jucătorul dostoievskian„
  • Diploma de licenţă în teatru, în specializarea Arta Actorului

  

Dinamic, sociabil, comunicativ, spirit de echipă, operativ, organizat



Roluri teatru:

81 – Actor – De la Eva la 3000 în variațiuni memetice  - teatru devised, regia Dragoș Alexandru Mușoiu, 1 septembrie 2019

80 – Delegat țăran – Spectacol aniversar Centenar, regia Andrei Mihalache, 29 noiembrie 2018

79 – Profesorul Tăbăcaru Gelu – Smaralda vă vede, de Selma Dragoş, regia Ioan Ardelean, 9 noiembrie 2018 – spectacol lectură

78 – Strip-er, Mafiot – Janna (Mâine va fi o nouă zi), de Iaroslava Pulinovici, regia Dumitru Acriş, 19 august 2018

77 – Tatăl Egor – Prinţesa de cartier, de Andrei Ivanov, regia Nikita Betehtin, 18 august 2018

76 – Fundulea – Visul unei nopţi de vară, de W.Shakespeare, regia Ovidiu Caiţa, 20 mai 2018

75 – Chiriac – O  noapte furtunoasă, de I.L.Caragiale, regia Andrei Mihalache, 1 aprilie 2018

74 – Recitator – Vreme trece, vreme vine - versuri de Mihai Eminescu, Nichita Stănescu, Aron Cotruş, Aurel Ciurunga, Lucian Blaga şi Tudor Arghezi, regia Carol Erdos, 15 ianuarie 2018

73 – Nae Girimea – D ale carnavalului, de I.L.Caragiale, regia Andrei Mihalache, 30 aprilie 2017

72 -  Bonifacio – Lumânărarul, de Giordano Bruno, regia Marius Costache, 18 februarie 2017

71 – Şeful – Aleluia, de Valentin Nicolau, regia Cosmin Matei, 8 mai 2016

70 – Cehov & Smirnov (Cântecul Lebedei, Ursul, Cerere în căsătorie) – Paiaţa, de A.P.Cehov, regia Emanuel Petran, 22 ianuarie 2016

69 – Avocat & Judecător (Articolul 214 & Justiţie) – Momente şi schiţe, de I.L.Caragiale, regia Andrei Mihalache, 29 octombrie 2015

68 – Tipătescu – O scrisoare pierdută, de I.L.Caragiale, regia Sorin Militaru, 1 martie 2015

67 – Frumoasa – Frumoasa, Deşteapta şi Urâta, de Sorin Oros, regia Sorin Oros, 22 ianuarie 2015, Turneu la Torino (Italia), nov. 2015

66 – Actor – Zis şi făcut, după Cornel Udrea şi Ion Băieşu, regia Andrei Mihalache, 7 decembrie 2014

65 – Viazemskaia – Inimă de câine, după Mihail Bulgakov, regia Cristian Ioan, 9 noiembrie 2014

64 – Woyzeck – Woyzeck Transylvania, după Georg Buchner, regia Marcel Ţop, 24 ianuarie 2014

63 – Frumosul – Frumosul, Deşteptul şi Urâtul, de Sorin Oros, regia Sorin Oros, 9 iunie 2013  -Turneu la Chicago (SUA), aprilie 2014

62 – Tatăl Ei – Dumnezeul de a doua zi, de Mimi Brănescu, regia Andrei Mihalache, 19 mai 2013

61 – Împăratul – Croitoraşul cel viteaz, de Fraţii Grimm, regia Andrei Mihalache, 7 februarie 2013

60  – Leon – Omul care a văzut moartea, de Victor Eftimiu, regia Andrei Mihalache, 18 noiembrie 2012                                                                                                     

59 - Regele – Albă ca Zăpada, de Fraţii Grimm,  regia  Andrei Mihalache, 26 aprilie 2012                                                                                                                          
58 -
Tatăl – Amintiri din copilărie, de Ion Creangă, regia Andrei Mihalache, 8 martie 2012                                                                             

57 - Lică Sămădăul – Moara cu noroc,  de Ioan Slavici, regia Andrei Mihalache, 17 noiembrie 2011

56 -  El – Fluturi sihaştri, de Sorin Oros, regia Sorin Oros, 11 septembrie 2011, Asociația culturală Transfestsilvania Theatrum și Teatrul de  Nord  

55 -  Miroiu  - Steaua fără nume, de Mihail Sebastian, regia Andrei Mihalache, 12 decembrie 2010

54 - Vânătorul – Scufiţa Roşie, de Ion Creangă,  regia Andrei Mihalache, 9 noiembrie 2010

53  - Calistrat Bogza – Baltagul, de M. Sadoveanu, regia Andrei Mihalache, 5 mai 2010

52  - El – Ora de dirigenţie veselă, de Dumitru Solomon şi Ion Băieşu, regia Andrei Mihalache, 17 aprilie 2010

51 -  Gepeto – Pinochio, de Carlo Collodi, regia Ovidiu Caiţa, 26 octombrie 2009

50 -  Alexandru Manea – Visul unei nopţi de iarnă,  deTudor Muşatescu,  regia  Andrei Mihalache, 29 martie 2009

49 -  Virgil – Străini în noapte (Cu dragostea nu-i de glumit), de Dimitre Dinev, regia Dan Stoica, 30 noiembrie 2008

48 -  Don Basilio – Nunta lui Figaro, de Beaumarchais, regia Eugen Făt, 15 septembrie 2008

47 -  Actor - (Vizita, Justiţie, Articolul 214, Bubico, Moşii) – Mofturi, de I.L.Caragiale, Andrei Mihalache, 18 martie 2008

46  - Pictorul – Vizita bătrânei doamne, de Fr. Durremnatt, regia Andrei Mihalache, 9 decembrie 2007

45  - Jerry - Zoo story, de Edward Albee, regia Horaţiu Apan, 3 noiembrie 2007

44  - Generalul Revunov–Karaulov – Nunta, de A.P.Cehov, regia Eugen Făt, 6 mai 2007

43 -  Recital – Toate-s la crâşme şi la fete, de Francois Villon, regia Sorin Oros, 24 martie 2007

42 -  Zmeul – Prâslea cel voinic şi merele de aur, de Petre Ispirescu, regia Andrei Mihalache, 14 martie 2007

41 - Ministrul – Cafeaua domnului ministru, de Horea Gârbea, regia Carol Erdos,  Asociația culturală Transfestsilvania Theatrum, 9 mai  2006

40  - Vânătorul – Scufiţa roşie, de Ion Creangă, regia Andrei Mihalache, 7 noiembrie 2005

39  - Marchizul& Doctorul – Cele doua orfeline, de Eugen Mirea, regia Andrei Mihalache, 16 octombrie 2005

38 -  Barbarul – Noir desir, de Diana Chiorean, regia Sorin Oros,  Asociatia culturală Transfestsilvania Theatrum, 17 martie 2005

37 -  Voievodul Basarab - Croitorii cei mari din Valahia, de Al.T.Popescu, regia Andrei Mihalache, 23 ianuarie 2005

36 - Regizorul – Doamnă în vârstă pentru rolul soţiei lui Dostoievski, de Edward Radzinski, regia Oana Leahu, 28 noiembrie 2004

35 -  Avram Iancu – Avram Iancu, de Lucian Blaga (fragment), regia Sorin Oros, în cadrul Balului Moţilor Satu Mare, Asociaţia culturală Transfestsilvania Theatrum, 14 februarie 2004 – 2016 - 12 ediţii

34  - Aleksander Kalabuskin – Sinucigaşul, de N. Erdman, regia Andrei Mihalache, 1 februarie 2004

33  - Gunoierul – Pygmalion, de G.B.Shaw, regia Andrei Mihalache, 9 noiembrie 2003

32 -  Aias – Aias, de Sofocle, regia Adrian Roman, 5 iunie 2003

31 -  Spânul – Harap Alb, de Ion Creangă, regia Andrei Mihalache, 24 ianuarie 2003

30 -  Ministrul – Cafeaua domnului ministru, de Horea Gârbea, regia Carol Erdos, 21 octombrie 2002, în cadrul spectacolului coupe “Quo qvadis homo sapiens”

29 -  El – Vobeşte-mi ca ploaia şi lasă-mă să te ascult, de T. Williams, regia Bessenyei Istvan, 21 octombrie 2002, în cadrul spectacolului coupe “Quo qvadis homo sapiens”

28 - Chiriac – O noapte furtunoasă, de I.L.Caragiale, regia Andrei Mihalache, 3 februarie 2002

27 -  Dostoievski – Jucătorul, de F.M.Dostoievski, regia Sorin Oros, 27 mai 200

26 -  Deţinut 0051- Penitenciar, de Leonid Andreev, regia Gelu Badea, 15 martie 2001, la Teatrul Naţional Cluj

25  - Povestitorul – Cenuşăreasa, de Fraţii Grimm, regia Andrei Mihalache, 16 februarie 2001

24 -  Diego – Stare de asediu, de Albert Camus,  regia Andrei Mihalache, 29 octombrie 2000

23 -  Christian – Al şaselea cer, de Louis Michel Colla, regia Gelu Badea, 21 mai 2000

22 -  Ivan Niuhin – Despre efectul dăunător al tutunului, de A.P.Cehov, regia Sorin Oros,  22 aprilie 2000

21 - Zorilă – Sânzi şi Pepe, de Vasile Alecsandri, regia Andrei Mihalache, 19 martie 2000

20  - Ionescu – O scrisoare pierdută, de I.L.Caragiale, regia Cristian Ioan, 19 decembrie 1999

19  - Agentul CIA – Top secret, de Marc Camoletti, regia Andrei Mihalache, 24 octombrie 1999

18  - Regizorul – Doamnă în vârstă pentru rolul soţiei lui Dostoievski, de Edward Radzinski, regia Oana Leahu, 19 septembrie 1999

17 – Bobcinski – Revizorul, de N.V. Gogol, regia Adrian Lupu, 4 aprilie 1999

16  - Nepotul – Carol, de Slawomir Mrozek, regia Carol Erdos, 13 decembrie 1998

15  -  Soldat - Moş Teacă, de Anton Bacalbaşa, regia Andrei Mihalache, 9 octombrie 1998

14  - Fabre D`eglantine – Robespiere, de George Astaloş, regia Cristian Ioan, 24 septembrie 1998

13 -  Zmeul – Frumoasa din pădurea adormită, de Charles Perault, regia Oana Leahu, 15 aprilie 1998

12  - Pungescu – Chiriţa se întoarce, de Vasile Alecsandri, regia Andrei Mihalache, 5 aprilie 1998

11 -  Iat – Nunta – de A.P.Cehov, regia Adrian Roman, 25 ianuarie 1998, în cadrul spectacolului coupe „Căsătoria e un  pas serios”

10 -  Aemilian - Romuls cel Mare, de Fr. Durrenmatt, regia Gisela Plufgardt Marteau, 3 noiembrie 1997

9  - Recital – Unde sunt zăpezile de altădată?, de Francois Villon, regia Sorin Oros, 4 octombrie 1997

8  - Al treilea conte – Petru sau petele din soare, de Vlad Zografi, regia Cristian Ioan, 28 septembrie 1997

7  - Chiriac – O noapte furtunoasă, de I.L.Caragiale, regia Marius Bodochi, 5 aprilie 1997, spectacol de licenţă jucat la Teatrul Naţional Cluj şi la Teatrul de Nord Satu Mare

6 -  Garda de corp – Coriolan, de W. Shakespeare, regia Cristian Theodor Popescu, 1 decembrie 1994, Teatrul Naţional Cluj

5 – Crişan - Transmitem în direct, de Tudor Popescu, regia Andrei Mihalache, 19 februarie 1990, Teatrul de Stat Turda

4  - Chelner - Floarea de cactus, de Pierre Barrilet şi Pierre Gredy, regia Marin D. Aurelian, 30 noiembrie 1989, Teatrul de Stat Turda

3 -  Un ţăran - Steaua fara nume, de Mihail Sebastian, regia Andrei Mihalache, 15 octombrie 1989, Teatrul de Stat Turda

2 - Balaurul & Spânul – Seara cea mare pentru cei mici, de Alecu Popovici, regia Marin D. Aurelian, 30 martie 1989, Teatrul de Stat Turda

1 -  Porcarul - Moara cu Noroc, de Ioan Slavici, regia Nicu Gheorghe, 23 martie 1989, Teatrul de Stat Turda

 

Roluri  film:

5 - Amiralul Langsdorf – Admiral Graf Spee, regia Martin Papirowski, producţie ZDF, mai-iunie 2008

4 - Revoluţionar – Hârtia va fi albastră, regia Radu Muntean, mai 2007

3 - Preotul – Dolina, regia Zoltan Kamondi, coproducţie Ungaria Italia România, 2007- 2008

2 - Vameş ungur – Păcală se întoarce, regia Geo Saizescu, iulie 2004

1 - Revoluţionar – Atracţie mondială, regia Koltai Robert, producţie Ungaria, aprilie 2004

 

Spoturi publicitare:

  • Ford Mondeo, Bere Ursus, Arena (Campionatul mondial de fotbal, Germania 2006), Rompetrol, Bere suedeză - Mariedstradt, Vodka Stalinskaia

Teatru radiofonic:

  • Tânărul – Nascendo – de Alina Nelega, regia Gavril Pinte, martie 2000, Radio România Cultural  

Spectacole regizate în cadrul Asociaţiei culturale Transfestsilvania Theatrum:

10 – Frumoasa, Deşteapta şi Urâta, de Sorin Oros, 22 ianuarie 2015

9 – Frumosul, Deşteptul şi Urâtul, de Sorin Oros, 9 iunie 2013

8 - Fluturi Sihaştri – de Sorin Oros, 11 septembrie 2011

7- Chiriaşii – de Felician Pop,  28 mai 2010 

6 - Moartea alba - de Sorin Oros, 27 iunie 2008

5 - Căsătoria – de N.V. Gogol,  25 martie 2008                                            

4 - Paris, mon amour – de Sorin Oros, 28 iulie 2006                                     

3 -  Commedia dell`arte, 7 iulie 2005                                                                        

2 - Noir desir – de Diana Chiorean, 17 martie 2005                                      

1 - Avram Iancu – de Lucian Blaga, 14 februarie 2004

 

Spectacole regizate în cadrul Teatrului de Nord Satu Mare:

7 -  Frumoasa, Deşteapta şi Urâta, de Sorin Oros, 22 ianuarie 2015

6 – Frumosul, Deşteptul şi Urâtul – de Sorin Oros, 9 iunie 2013

5 – Fluturi sihaştri  - de Sorin Oros, 11 septembrie 2011                  

4 - Toate-s la crâşme şi la fete – de Francois Villon, 24 martie 2007            

3 - Jucătorul – de F.M.Dostoievski, 27 mai 2001

2 - Despre efectul dăunător al tutunului – de A.P.Cehov, 22 aprilie 2000

1 - Unde sunt zăpezile de altădată? - de Francois Villon, 4 octombrie 1997 

 

Debut literar:

3 -  Teatru - 9 piese noi (dramaturgie) – ianuarie 2015

- Premiul Ligii Scriitorilor – Filiala Cluj – pentru Cartea de Teatru, martie 2016                       

- Premiul pentru Cartea de Teatru – Anul editorial sătmărean, martie 2016

- Medalia de argint – Expoziţia Europeană a Creativităţii şi Inovării - Iaşi, mai 2015

2 -  Pamflete – vol 1 şi 2 - martie 2007

1 - Teatru (dramaturgie) – martie 2007

 

Piese jucate:

11 – Frumoasa, Deşteapta şi Urâta – Tetarul de Nord Satu mare, 22 ianuarie 2015

10 – Moartea albă – Teatrul de Nord Satu Mare, regia Marius Costache, 23 februarie 2014

9 – Frumosul, Deşteptul şi Urâtul – Teatrul de Nord Satu Mare, regia Sorin Oros, 9 iunie 2013

8 – Quod erat demonstrandum Gala Tânărului Actor – Mangalia – 31 august 2012

7 - Paris, mon amour – Teatrul de Joacă,  Piatra Neamţ –  5 aprilie 2012

6 - Fluturi Sihaştri – Teatrul de Nord Satu Mare – 11 septembrie 2011

5 - Actorii – Liceul Virgil Madgearu – Târgu Jiu, regia Cosmin Brehuţă  – 2 iunie 2011

4 - Sclavii vaginelor – Teatrul Tineretului Piatra Neamţ, regia Tudor Tăbăcaru  – 20 februarie 2011

3 - Himere, Hiene, Himene  - Teatrul de Nord Satu Mare –  4 septembrie 2009 – Gala Tânărului Actor - Mangalia

2 - Moartea alba  - Asociaţia TransFestSilvania Theatrum, regia Sorin Oros  – 27 iunie 2008

1 - Paris  mon amour –  Asociaţia TransFestSilvania Theatrum, regia Sorin Oros  – 28 iulie 2006

                       

Stagii de pregătire:

  • Mai 2002, Satu Mare – stagiu de pregătire condus de Christian Benedetti (Franţa), cu tema ``Sarah Kane – spaţiul teatrului “
  • Aprilie 1996, Cluj–Napoca – stagiu de pregătire condus de Jaques Gardel  (Elveţia ), unul dintre pricipalii promotori ai stilului Grotowski

Participări la festivaluri:

  • Dale carnavalului – de I.L.Caragiale, regia Andrei Mihalache – F.I.T. Turda, septembrie 2017
  • D ale carnavalului – de I.L.Caragiale, regia Andrei Mihalache – „Bucureştii lui Caragiale”, Bucureşti, august 2017
  • Nunta – de A.P.Cehov,  regia Eugen Făt – Festivalul ``Galactoria``, Cluj- Napoca  2007
  • Doamnă în vârstă pentru rolul soţiei lui Dostoievski - de Edward Radzinski, regia Oana Leahu – Festivalul  ``Din nou în luminile rampei``, Bucureşti  2004
  • Jucătorul – de F.M.Dostoievski, regia Sorin Oros  – “Festivalul Saltimbancilor``, Timişoara 2001
  • Despre efectul dăunător al tutunului – de A.P.Cehov , regia Sorin Oros  - ``Festivalul Saltimbancilor``, Timişoara 2000 şi ``Gala Tânărului Actor``, Mangalia 2000
  • Carol – de S.Mrozek, regia Carol Erdos  - ``Gala Tânărului Actor``, Costineşti 1999 şi  ``Festivalul de Teatru scurt`` , Oradea, 1999
  • Unde sunt zăpezile de altădată? – de Francois Villon, regia Sorin Oros - ``Festivalul de artă medievală`` Sighişoara, 1998
  • Căsătoria e un pas serios - de A.P.Cehov, regia Adrian Roman - ``Festivalul GATA``, Cluj- Napoca, 1998                          Premii de interpretare:

  • pentru spectacolul “Jucătorul” de F.M.dostoievski, regia Sorin Oros, premiul de interpretare masculină  la ``Festivalul Saltimbancilor`` Timişoara 2001
  • pentru spectacolul “Despre  efectul daunator al tutunului“ de A.P.Cehov, regia Sorin Oros, nominalizare la  ``Gala Tânărului Actor`` Mangalia 2000
  • pentru spectacolul Carol de S. Mrozek, regia Carol Erdos, nominalizare la ``Gala Tânărului Actor`` Costineşti 1999

Spectacolele Asociaţiei culturale TransFestSilvania Theatrum de la înfiinţarea acesteia şi până în prezent:

13 – Frumoasa, Deşteapta şi Urâta – de Sorin Oros, 22 ianuarie 2015 – turnee în Transilvania

12 – Frumosul, Deşteptul şi Urâtul – de Sorin Oros, 9 iunie 2013 – turneu în SUA (Chicago) 2014

11 - Fluturi Sihaştri – de Sorin Oros, regia Sorin Oros, 11 septembrie 2011

10 - Chiriaşii – de Felician Pop, regia Sorin Oros, 28 mai 2010                                      

9 - Moartea albă - de Sorin Oros, regia Sorin Oros şi Vlad Chico, 27 iunie 2008, în colaborare cu Asociaţia Rovenio Satu Mare 

8 – Doamne, apără-mă de mine însumi – după ``Viaţa pe un peron`` de Octavian Paler, regia Carol Erdos, 8 iunie 2008

7 - Căsătoria – de N.V.Gogol, regia Sorin Oros şi Vlad Chico, 25 martie 2008

6 - Paris mon amour - de Sorin Oros, regia Sorin Oros, 28 iulie 2006           

5 - Cafeaua domnului ministru – de Horea Gârbea, regia Carol Erdos, 9 mai 2006

4 - Variaţiuni enigmatice – de Eric Emanuel Schmitt, regia Radu Sas şi Carol Erdos, 22 octombrie 2005

3 - Commedia dell` arte – regia Sorin Oros, 7 iulie 2005

2 - Noir desir – de Diana Chiorean, regia Sorin Oros, 17 martie 2005          

1 -  Avram Iancu – de Lucian Blaga (fragment), regia Sorin Oros, 14 februarie  2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011,  2012,  2013, 2014, 2016

 


Imagini

Imagini din spectacole


ACTOR
PRINȚESA DE CARTIER
Egor, tatăl Tankăi
12 Mai 2019
JANNA
Kolea, Recuperatorul
31 Mar 2019
DESPRE ȘOARECI ȘI OAMENI
Șeful
18 Ian 2019
JANNA sau MÂINE VA FI O NOUĂ ZI
Striptease man
19 Aug 2018
PRINȚESA DE CARTIER
Egor, tatăl Tankăi
18 Aug 2018
VISUL UNEI NOPŢI DE VARĂ
Mosor, țesătorul
20 Mai 2018
O NOAPTE FURTUNOASĂ
Chiriac
1 Apr 2018
SCUFIŢA ROŞIE
Vânătorul
22 Ian 2018
D`ALE CARNAVALULUI
NAE GIRIMEA
30 Apr 2017
LUMÂNĂRARUL
BONIFACIU
19 Feb 2017
ALELUIA
Şefu
8 Mai 2016
PAIAȚA

22 Ian 2016
MOMENTE ȘI SCHIȚE
Avocatul, Judecătorul
29 Oct 2015
O SCRISOARE PIERDUTĂ
ŞTEFAN TIPĂTESCU
1 Mar 2015
AMINTIRI DIN COPILĂRIE
Ştefan a Petrei
24 Nov 2014
INIMĂ DE CÂINE
Viazemskaia
9 Nov 2014
Woyzeck Transylvania
Woyzeck
24 Ian 2014
DUMNEZEUL DE A DOUA ZI
Tatăl ei
19 Mai 2013
CROITORAŞUL CEL VITEAZ
Lăptarul, Împăratul
7 Feb 2013
ALBĂ CA ZĂPADA

26 Apr 2012
AMINTIRI DIN COPILĂRIE
Ştefan a Petrei
8 Mar 2012
TITANIC VALS
Procopiu
29 Ian 2012
MOARA CU NOROC
Lică Sămădăul
17 Nov 2011
FLUTURI SIHAŞTRI
El
11 Sept 2011
STEAUA FĂRĂ NUME
Profesorul
12 Dec 2010
SCUFIŢA ROŞIE
Vanatorul
9 Nov 2010
BALTAGUL
Bogza
10 Mai 2010
PINOCCHIO
Geppetto
26 Oct 2009
VISUL UNEI NOPŢI DE IARNĂ
Alexandru Manea
29 Mar 2009
STRĂINI ÎN NOAPTE
Virgil Mistrianu
30 Nov 2008
BĂRBIERUL DIN SEVILLA
Don Bazile
28 Sept 2008
MOFTURI

18 Mar 2008
VIZITA BĂTRÂNEI DOAMNE
Pictorul
9 Dec 2007
ZOO STORY

3 Nov 2007
NUNTA
Generalul
6 Iun 2007
SCUFIŢA ROŞIE
Vânătorul
7 Nov 2005
CELE DOUĂ ORFELINE
Marchizul, Doctorul, Felinarul
16 Oct 2005
SINUCIGAŞUL
Aleksandr Petrovici Kalabuşkin
1 Ian 2004
PYGMALION
Cetăţeanul
9 Nov 2003
HARAP ALB
Spânul
25 Ian 2003
O NOAPTE FURTUNOASÃ
Chiriac
3 Feb 2002
STAREA DE ASEDIU
DIEGO
29 Oct 2000
AL ŞASELEA CER
Christian
21 Iun 2000
PEPE & SÂNZI
Torna, Zorilă, Zână, Geniu
19 Mar 2000
O SCRISOARE PIERDUTĂ
Ionescu
19 Dec 1999
TOP SECRET
American 1
24 Oct 1999
REVIZORUL
Bob
18 Apr 1999
CAROL
Nepotul
13 Dec 1998
MOŞ TEACĂ

6 Nov 1998
ROBESPIERRE
Fabre d’Eglatine
24 Sept 1998
CHIRIŢA DE ÎNTOARCE
Pungescu, Cociurlă
5 Mai 1998
PRINŢESA ADORMITĂ

15 Apr 1998
CĂSĂTORIA E UN PAS SERIOS
Ivan Mihailoviciiat
25 Ian 1998
ROMULUS CEL MARE
Aemilian
9 Nov 1997
PETRU SAU PETELE DIN SOARE
Conte
28 Sept 1997


Parteneri media
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft